Aštuoni muziejaus dešimtmečiai
|
Muziejaus darbuotojos (iš kairės)
Vitalija Vasiliauskaitė,
Jūratė Gaidelienė ir Alfreda
Petrulienė nepagailėjo
savo išmonės kurdamos parodą
|
|
Pasvalio krašto muziejaus
darbuotojas Albinas Kazlauskas
(dešinėje), lankydamas parodą
Panevėžyje, rado sau pašnekovą
|
Panevėžio kraštotyros muziejuje veikė paroda, skirta šio kultūros židinio gyvavimo 80-mečiui paminėti. Ekspozicijoje atskleista muziejaus istorija nuo jo įkūrimo prieškariu ir iki šių dienų.
Muziejus, savo fonduose sukaupęs 90 tūkst. eksponatų, galėjo parodyti tik jų dalį. Parodoje eksponuojami dokumentai, nuotraukos, iškarpos, spaudiniai, numizmatika, senove alsuojantys daiktai. Muziejininkai kūrybinės minties nestokojančios asmenybės: Joana Viga Čiplytė yra keliolikos knygų apie Panevėžio kraštą bei jo žmones autorė, Istorijos skyriaus vedėja Alfreda Petrulienė tautodailininkė. Skulptoriaus J.Zikaro memorialinio muziejaus Paįstryje vedėjas Bronius Mažylis medžio drožėjas. Gintaras Lukoševičius yra žinomas fotografijos meistras.
Į jubiliejinės parodos atidarymą atvykęs Vytautas Stanikūnas, Lietuvos liaudies buities muziejaus direktoriaus pavaduotojas, teigė, jog Panevėžio muziejuje yra saugomas ir jo atneštas eksponatas. Jaunystėje jis mokėsi Panevėžio gimnazijoje. Ten ir susidomėjo senienomis. Senove dvelkiantį kirvuką V.Stanikūnas aptiko savo namuose ir jį pasiūlė muziejui.
Restauravimo skyrius jauniausias amžiumi tarp kitų muziejaus veiklos padalinių. Jis mažai kada pastebimas, tarsi būtų užslaptintas. Keturi kvalifikuoti ir atestuoti restauratoriai savo darbą atlieka profesionaliai. Stoję į kovą su laiku, naujam gyvenimui jie sugeba prikelti net griuvenas.
Bronius VERTELKA
Panevėžys
Autoriaus nuotraukos
© 2005 "XXI amžius"
|