2014 m. gruodžio 5 d.    
Nr. 46
(2117)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

MŪSŲ
RĖMĖJAS

Gimtinė:
žmonės
ir darbai


XXI Amžius


Istorija ir dabartis

Unikalus partizanų kovų pažintinis maršrutas

Lapkričio 6 dieną Šimonių girioje, Svėdasų seniūnijoje, Anykščių rajone, atidarytas unikalus, pirmasis toks Lietuvoje pažintinis maršrutas „Algimanto apygardos partizanų kovų takais“. Tokio maršruto idėja gimė 2012 metų lapkritį, kai Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pateikė sumanymą sujungti pavienius pastatytus paminklus ir atminimo ženklus į vieną sistemą ir pradėjo ieškoti galimybių, kaip tai padaryti. Bendru Anykščių rajono savivaldybės, Anykščių miškų urėdijos ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro darbu ir finansavimu šis projektas buvo įgyvendintas.  

Iškilmingo renginio metu vietoje, kurioje prieš 65 metus lapkričio 1-ąją žuvo septyni Lietuvos partizanai, skambėjo tremtinių choro dainos, buvo inscenizuota Lietuvos partizanų priesaika, kalbėjo Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio narys, buvęs Algimanto apygardos partizanų būrio vadas Jonas Kadžionis, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, Svėdasų parapijos klebonas kun. Vydas Juškėnas, miškininkai, muziejininkai. Gausus susirinkusiųjų būrys susitelkė bendrai maldai už žuvusiuosius, juos pagerbė ir salvių gausmas, buvo aplankytos senosios Sliepsiškio kaimo kapinės.

12 kilometrų ilgio maršruto lankytojai galės aplankyti buvusios Rytų Lietuvos (Karaliaus Mindaugo) vadavietės vietą, Algimanto apygardos vadovybės slėptuvę (bunkerį), kitas buvusių partizanų slėptuvių (bunkerių) vietas, kapines, kuriose ginkluotos antisovietinės rezistencijos metu slapta buvo laidojami Lietuvos partizanai. Maršruto kelyje įrengti keturi informaciniai stendai, juose pateikiama informacija apie svarbius laisvės kovų laikotarpio įvykius, partizanus ir jų vadus. Kad lankytojams būtų lengviau surasti objektus, pastatytos maršruto kryptį nurodančios rodyklės. Maršrutas, bendradarbiaujant Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui, Anykščių rajono savivaldybei ir Anykščių miškų urėdijai, įrengtas siekiant supažindinti su svarbiu Lietuvos istorijos periodu – partizanų kova prieš Sovietų Sąjungą (1944–1953).

Virginija Ros Garcia

Anykščių rajonas

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija