Biržų žmonių džiaugsmas
|
Kun. Ernestas Želvys su savo
tėveliais Pranciškumi ir Zina
|
Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios vikaras kun. Ernestas Želvys ketverius metus patarnauja biržiečiams ir aplinkinių Nemunėlio Radviliškio bei Suosto-Germaniškio parapijų tikintiesiems. Savo nuoširdžiu darbu ir meile Dievui bei žmonėms, pelnė didelę jų pagarbą. Kasmet kunigo veikla įgauna vis kitokį atspalvį greta jo kasdienio triūso. Kunigas Ernestas yra daugybės religinių renginių ir švenčių iniciatorius ir atsakingas organizatorius. Renginiai išsiskiria originalumu, pritraukia vis gausesnį dalyvių būrį. Jis ieško vis naujų bendravimo būdų su žmonėmis, ypač jaunimu ir vaikais. Netausodamas savo jėgų, sveikatos, lėšų, investuoja į žmogų visa, kas darytų jį dorą, mylintį Dievą ir artimą. Kunigas rodo pavyzdį ir kelią, kaip kiekvienas gali atrasti save tikėjime ir bažnyčios gyvenime, kurdamas prasmingą asmeninį gyvenimą ir būdamas patrauklus bendruomenei.
Būdamas meniškos ir jautrios prigimties, kunigas Ernestas kuria ir puošia šventoves, buria vaikus, jaunimą, kitus tikinčiuosius aktyviai veiklai parapijoje. Jis nenuilstamai organizuoja vieną po kitos piligrimines keliones Biržų krašto tikintiesiems, stovyklas vaikams. Tėviška globa apglėbia silpnesnius ir vargingesnius parapijiečius, rūpindamasis jų dvasiniu gyvenimu ir materialia pagalba. Jo veiklą ir nuveiktus darbus būtų sunku išvardinti...
Kunigui kelerius metus atitenka garbingos biržiečių nominacijos. Šiais metais Biržų rajono meras apdovanojo kun. Ernestą Želvį padėkos raštu už aktyvią visuomeninę ir švietėjišką veiklą, bendruomeniškumo skatinimą, darbą su jaunimu, svarų indėlį įgyvendinant projektus ir socialines programas Biržų rajono savivaldybėje. Tai Biržų mero Valdemaro Valkiūno padėkos žodžiai.
Mes, biržiečiai, džiaugiamės ir didžiuojamės kunigu Ernestu. Dėkojame už jo didelę atvirą širdį Dievui, žmogui, už kunigystės liudijimą ir savojo pašaukimo išaukštinimą. Kunigas Ernestas dažnai pats kartoja: Aš esu labai laimingas kunigas.
Biržų Šv. Jono Krikštytojo parapijos bendruomenė
© 2017 XXI amžius
|