Atnaujintas 2008 vasario 29 d.
Nr.17
(1610)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai

„Meilė gali daryti stebuklus“

Inesė Ratnikaitė

Kun. Hermanas Šulcas sako,
kad kas atvyksta į Afriką,
nebegali jos palikti,
arba ji nepalieka...
Artūro ŠULCO nuotrauka

Šiaulių bendruomenės namai, vadovaujami Vaclovo Vingro, kiekvieną ketvirtadienį rengiamose paskaitose sulaukia išties gausus klausytojų būrio. Vasario 14 dieną, atvažiavus misionieriui iš Afrikos kun. Hermanui Šulcui, visi norintieji vos tilpo gana didelėje Šiaulių universiteto baltojoje salėje.

Kun. H. Šulcas gimė ir augo Lietuvoje. Tėtis – vokietis liuteronas, mama – žemaitė katalikė. Karo metais šeimai teko trauktis į Vokietiją. Besitraukiant žuvo tėvelis, tad mamai vienai teko rūpintis vaikais svetimame krašte. Nors gimė Klaipėdoje, kunigas prisipažįsta, kad lietuviškai kalbėti išmoko būtent Vokietijoje, Vasario 16-osios gimnazijoje. Išgirdęs, kad Italijoje, saleziečių gimnazijoje, daug žaidžiama ir mažiau reikia mokytis, išvyko ten. Atsitiko taip, kad mokytis reikėjo netgi daugiau, tačiau šis pasirinkimas nulėmė tolesnį gyvenimo kelią.


„Lietuvos Caritas“ aplankė kolegas Punske

Laima Petraitytė,

„Lietuvos Caritas“ atstovė spaudai

Vasario 21 dieną „Lietuvos Caritas“ generalinis direktorius kun. Robertas Grigas, jo pavaduotoja Janina Kukauskienė ir reikalų vedėjas Saulius Kelpšas aplankė savo kolegas Lenkijoje, lietuviams istoriškai svarbioje vietoje – Punske.

Punske šiuo metu gyvena 80 proc. lietuvių ir tai yra lietuviškiausia parapija dabartinės Lenkijos teritorijoje. Šios lietuvių bendruomenės veikla „Lietuvos Caritas“ visuomet domėjosi. Šį kartą vizito tikslas buvo susitikti su „Punsko Caritas“ vadovu Sigitu Jonu Grigučiu ir sužinoti daugiau apie jo vadovaujamos organizacijos veiklą.


Paminėjo iškilius dvasininkus

Dr. Aldona Vasiliauskienė

Besidomintis istorija knygos mylėtojas, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiaus kavalierius, monsinjoras, Daugailių Šv. Antano Paduviečio bažnyčios klebonas Petras Baltuška džiaugiasi neseniai pasirodžiusia kun. Stasio Ylos knyga „Šiluva Žemaičių istorijoje“ (Kaunas, 2007 m., 448 p.), kurią parengė Gediminas Mikelaitis. (Joje pakartota 1970 metais išleista I dalis ir įdėta kunigo nespėta parengti II dalies medžiaga.) Naujoji knyga papildys gausią monsinjoro biblioteką. Monsinjoras ne tik pats domisi mokslo, kultūriniais įvykiais, bet siekia supažindinti su asmenybėmis ir parapijiečius. Sausio 27 dieną, sekmadienį, po šv. Mišių Daugailių Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje apie arkivyskupą Mečislovą Reinį (1884–1953) ir kunigą Stasį Ylą (1908–1983) susirinkusiems kalbėjo šio straipsnio autorė, lygindama jų gyvenimą bei veiklą. Šiemet minime kunigo Stasio Ylos 100-ąsias gimimo ir 25-ąsias mirties metines ir arkivyskupo Mečislovo Reinio 55-ąsias mirties metines, o vasario pradžioje jį – Dievo Tarną Mečislovą – prisimename ir gimimo proga.

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija