|
Vilnijos Kauno skyriui 20
Kazimieras DOBKEVIČIUS
|
Vilnijos krašto aktyviausi
puoselėtojai: Šalčininkų Lietuvos
tūkstantmečio lietuvių gimnazijos
direktorius Vidmantas Žilys (kairėje)
ir Vilnijos draugijos Kauno skyriaus
pirmininkas Alfonsas Petrukevičius
|
Lapkričio 29 dieną paminėti Vilnijos draugijos Kauno skyriaus veiklos dvidešimtmetį į VDU Rasos gimnazijos salėje nuo ankstaus ryto rinkosi kauniečiai, vilniečiai, Vilniaus krašto lietuviškų mokyklų mokytojai visi tie, kuriems rūpi Vilnijos lietuvių gyvenimas, švietimas ir politinė padėtis. Aptarti, ko siekta, kas pasiekta ir kas prarasta atvyko Vilnijos draudijos pirmininkas dr. Kazimieras Garšva, draugijos Kauno skyriaus pirmininkas Alfonsas Petrukevičius, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos direktorius Vidmantas Žilys, Vilnijos krašto Baltosios Vokės, Jašiūnų, Turgelių, Eišiškių, Poškonių, Dieveniškių lietuviškų mokyklų mokytojai, Lietuvos Seimo narys Rytas Kupčinskas, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys Gediminas Žukauskas, KTU Radioelektronikos fakulteto dėstytojas Gediminas Adlys ir daug kitų Vilnijos krašto rėmimo aktyvistų.
|
|
Pagerbė S. Kymantaitę-Čiurlionienę
Neseniai sukako 50 metų nuo Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės mirties (1886-1958). Iškiliosios visuomenės veikėjos, rašytojos, publicistės gerbėjų ir žinovų nemažas būrys susirinko į Kauno miesto muziejų, kur vyko šiai datai skirtas vakaras. Jame dalyvavo S. Kymantaitės-Čiurlionienės vaikaitė skulptorė Dalia Ona Palukaitienė, provaikaitis pianistas Rokas Zubovas, viešnios Nacionalinės premijos laureatė aktorė Rūta Staliliūnaitė, aktorės Daiva Kazlauskienė, Liucija Zorubaitė, kiti svečiai. Aktorės skaitė ištraukas iš Sofijos laiškų savo gyvenimo bendrakeleiviui Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui ir jo šviesias mintis laiškuose Sofijai. Ji taip pat yra parašiusi nemažai prisiminimų apie garsųjį kompozitorių bei dailininką (mano Kostelį
). Vaka-re skambėjo prisiminimai apie pačią S. Čiurlionienę, prisimintas jos gyvenimas, visuomeninė veikla, kūryba, šeimos bendravimas su kitais iškiliais lietuvių rašytojais ir iškiliais to meto žmonėmis, tarp jų Salomėja Nėrimi, Jonu ir Marija Urbšiais, Baliu ir Vanda Sruogais, Juozu Tumu-Vaižgantu, Vincu Mykolaičiu-Putinu, Kaziu Skirpa, Petru Klimu. Šių žmonių nuotraukas buvo demonstruojamos ekrane. Susirinkusieji išgirdo, kaip buvo leidžiami S. K. Čiurlionienės rinktiniai raštai, kiti kūriniai. Tyloje skambėjo autentiškas rašytojos balsas.
|
|
|