Kaišiadorių vyskupijoje
Širvintų dekanate
Prasidėjo Pivašiūnų paveikslo kelionė
|
Kernaviškiai ir klebonas
kun. Virgilijus Balnys išlydi
paveikslą į Musninkų parapiją
|
|
Kunigiškių kaimo moterys su Pivašiūnų
Švč. M. Marijos, Nuliūdusiųjų paguodos,
paveikslu
|
KERNAVĖ. Rugpjūčio 1 dieną čia prasidėjo Pivašiūnų Marijos, Nuliūdusiųjų Paguodos, paveikslo kelionė po Širvintų dekanatą. Kernavės bažnyčioje jis buvo įdėtas į Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų altorių.
Pamaldų metu prie paveikslo degė žvakės, netrūko besimeldžiančiųjų. Klebono kun. Virgilijaus Balnio siūlymu buvo suteikta galimybė paveikslą pasiimti į namus. Šiuo pasiūlymu mielai pasinaudojo tikintieji, kuriems dėl amžiaus ar sveikatos sunku pasiekti bažnyčią. Taigi paveikslas pabuvojo ne tik Kernavės bažnyčioje, bet ir Meilūnų, Paspėrių, Ramoniškių, Pakalniškių, Kaukiškių, Kunigiškių, Ardiškių kaimuose.
Simboliška, kad paveikslas pradėjo keliauti po kaimus kaip tik tą savaitę, kai Pivašiūnų šventovėje vyko Švč. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo (Žolinės) atlaidai ir nemažai tikinčiųjų, kurie nė svajoti negalėjo tuo metu patekti į Pivašiūnus, meldėsi prie tos pačios Pivašiūnų Marijos.
Nuliūdusiųjų Paguoda, Tavyje paramą ir paguodą suranda visi, kurie ieško Tavo pagalbos. Apsaugok mus nuo pavojų, suteik tikėjimo dovaną, gelbėk nuo dvasinės mirties, pagydyk abejingas širdis, duok malonių mūsų sielai ir kūnui... Iki ašarų susijaudinę žmonės siuntė maldas Marijai, tikėdami ir žinodami, kad Marija juos išgirs.
Mėnuo prabėgo greitai ir rugpjūčio 31 dienos vakare kernaviškiai iškilmingai atsisveikinę su paveikslu išlydėjo jį į Musninkų parapiją.
1988 m. rugpjūčio 14 dieną šviesaus atminimo kardinolas Vincentas Sladkevičius vainikavo Pivašiūnų Marijos paveikslą popiežiaus Jono Pauliaus II karūnomis ir suteikė jai Nuliūdusiųjų Paguodos titulą. Kaišiadorių vyskupo Juozapo Matulaičio iniciatyva šio paveikslo kopija keliauja per vyskupiją, ji aplankys kiekvieną dekanatą, kiekvieną bažnyčią. Tikintieji raginami melstis į Mariją prašant, kad Dievo Tarnas Teofilius Matulionis būtų paskelbtas Palaimintuoju.
Birutė Kairytė,
tikybos mokytoja
Autorės nuotraukos
© 2009 XXI amžius
|