Krikščioniška labdara turi remtis ir skatinti tikėjimą
Vienam didžiausių tarptautinės katalikiškos labdaros organizacijos Caritas Internationalis nacionalinių padalinių Italijos Caritas (Caritas Italiana) minint savojo įkūrimo 40-ąsias metines, su jos atstovais susitiko popiežius Benediktas XVI ir akcentavo, kad ši veikla pirmiausia turi remtis krikščionišku tikėjimu, iš kurio ji ir yra užgimusi. Susitikimas lapkričio 24 dieną įvyko Romos Šv. Petro bazilikoje iš karto po šv. Mišių, kurias į šventovę susirinkusiems Italijos Caritas vadovams, etatiniams darbuotojams ir savanoriams dvylikai tūkstančių žmonių aukojo šalies vyskupų konferencijos pirmininkas Genujos arkivyskupas kardinolas Andželas Banjaskas.
Džiugiai sutiktas Šventasis Tėvas kalbėjo, kad didelių ekonominių ir socialinių iššūkių ištiktai žmonijai dabar reikia ne tik įprastų geradarių, bet nuolankių ir praktiškų asmenų, kurie, kaip Jėzus, būtų kartu su savo broliais ir seserimis ir dalintųsi jų gyvenimo našta. Kitais žodžiais tariant, žmonija dabar pirmiausia ieško vilties ženklų, todėl niekada negalima prarasti tiesos suvokimo, kad tikrasis mūsų vilties šaltinis yra Jėzus Kristus. Todėl ir Caritas paskirtis yra ne tik atsakingai vykdyti gailestingosios meilės tarnystę, bet pirmiausia būti Kristaus meilės ženklu, tuo ženklu, kuris neša viltį. Popiežius Benediktas XVI kvietė labdaringos organizacijos darbuotojus ir savanorius padėti Bažnyčiai padaryti, kad Dievo meilė būtų regima labiausiai stokojantiems su tuo išskirtiniu krikščionišku supratimu, kad per gailestingąją meilę darbuojasi pats tikėjimas.
Pirmininko vyskupo Džiuzepės Merizio ir generalinio sekretoriaus kunigo Vitorijo Nocos vadovaujama Caritas Italiana turi 220 diecezinių centrų, kuriuose suteikiama parama vargšams, skatinamos šeimos vertybės, rūpinamasi jaunų žmonių ugdymu. Organizacijos atliekamų paramos projektų metinis biudžetas yra apie 60 milijonų dolerių, iš kurių 40 mln. skiriama programoms pačioje Italijoje ir 20 mln. užsienyje Artimuosiuose Rytuose, Afrikoje, Azijoje bei pokomunistinėje Rytų Europoje.
M.B.
© 2011 XXI amžius
|