|
Paminėtos Ukrainos Badmirio aukos
|
Prie paminklo tėvai Pavlo Jachimecas
OSBM ir Irenėjus Valiavka OSBM
|
Penktadienį, lapkričio 25-ąją, Vilniuje, prie šalia Genocido muziejaus esančio paminklo totalitarizmo aukoms atminti buvo paminėtos Ukrainoje sovietinės valdžios 19321933 metais vykdyto genocido dirbtinai sukelto bado aukos. Tai jau šeštasis šioje vietoje vykęs paminėjimas. Atimant valstiečių nuosavybę, ypač maisto produkciją, sukelto Badmirio (holodomoro) metu nuo išsekimo, bado ir sukeltų infekcinių ligų mirė 47 mln. žmonių. Paminklas buvo apjuostas keliomis eilėmis degančių žvakučių. Muziejaus direktorius Eugenijus Peikštenis pirmiausia pristatė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro direktorę Teresę Birutę Burauskaitę, kuri jautriai prisiminė ukrainiečių patirtas aukas Badmirio metais, kartu prie paminklo padėjo žvakutę aukų atminimui. Ukrainos ambasados patarėjas Sergejus Popikas dėkojo už galimybę pagerbti tragiško laikotarpio aukas Ukrainoje, prisiminė nuo bado ir ligų mirusiųjų patirtas kančias. Į susirinkusius kreipėsi Vilniaus ukrainiečių bendruomenės pirmininkė Natalija Šertvytienė, o aktyvus ukrainiečių bendruomenės narys poetas Vasil Kapkan perskaitė savo eilėraštį Badmirio aukoms atminti. Badmirio aukos, visų mirusiųjų vaikai, kurių buvo milijonai, troško gyventi ir, anot poeto, Jie norėjo bėgti prieš vėją,/ Pažinti skausmą ir laimę,/ Pasiilgti šilumos ir grožio/ Ir būti tiesiog mylimi./ Jie norėjo prikelti Tėvynę/ Ir duoti jai savo vardus./ Jie norėjo gyventi tarp mūsų./ Jie taip viso šito norėjo / Vaikai aukų, negimę dėl Badmario kančios. Badmirio aukos buvo pagerbtos tylos minute, o Ukrainos ambasados atstovai padėjo vainikus prie paminklo. Po to visi minėjimo dalyviai padėjo rankose laikytas žvakutes prie paminklo. Pabaigoje graikų apeigų katalikų Šv. Trejybės bažnyčios Vilniuje klebonas t. Pavlo Jachimecas OSBM ir t. Irenėjus Valiavka OSBM giedojo Rytų (graikų apeigų) katalikų gedulingas maldas už Badmirio aukas. Jiems pritarė ukrainiečių bendruomenės nariai. Taip pat kelios maldos buvo kalbamos ir lietuviškai.
|
|
Lietuvos karžygio apdovanojimai
Lietuvos kariuomenės dienos proga įvertinimai už meilę artimajam, tarnystę visuomenei ir pasiaukojimą
|
Gen. ltn. Arvydas Pocius įteikia
Karžygio statulėlę
Už atleidimą ir meilę
kario motinai Nijolei Buzienei
|
Kariuomenės dienos proga, lapkričio 23-ąją, jau ketvirtus metus iš eilės Lietuvos kariuomenė surengė apdovanojimų Lietuvos karžygys ceremoniją. Šio apdovanojimo tikslas įvertinti karių ir su kariuomene susijusių civilių kilnius poelgius, tarnystę visuomenei, pasiaukojimą. Šiemet Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Arvydo Pociaus vadovaujama iš kariuomenės ir visuomenės atstovų sudaryta apdovanojimų komisija balsuodama įvertino vienuolika teikimų apdovanojimams. Daugiausia komisijos balsų ir Lietuvos karžygio vardą pelnė žuvusio kario motina Nijolė Buzienė. Už atleidimą ir meilę liudijančią istoriją N. Buzienei pagrindinį apdovanojimą skulptoriaus Romo Kvinto sukurtą Lietuvos karžygio statulėlę įteikė kariuomenės vadas gen. ltn. A. Pocius. Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos pirmininkė Namida Pocienė laureatei N. Buzienei įteikė specialų draugijos prizą.
|
|
Įžvelgiama dviguba valstybės diskreditacija
|
Seimo narys Gintaras Songaila
|
Regis, politinės, ekonominės, kultūrinės informacijos nūnai tiek daug, kad tik spėk skaityti, klausytis, žiūrėti. Dažnai informacijos pasirodo tiek daug, kad nebepajėgiame visko suvokti, įsiminti. Kartais net apima neviltis: kiek beskaitytume laikraščius, kiek besiklausytume informacinių televizijos laidų, kiek bepraleistume laiko spaudos konferencijose, vis tiek ką nors, žiūrėk, imsime ir pražiopsosime. Taigi, kaip atsirinkti tik tai, kas svarbiausia?
|
|
Įtariamasis V. Antonovas Snoro byloje
Kastytis Stalioraitis
Apie 1985 metus Kremliuje SSRS ekonominio kracho akivaizdoje buvo nuspręsta, kad nomenklatūriniai komunistai, nusipelnę kagėbistai ir jų vaikai turi tapti kapitalistais ir toliau valdyti liaudies mases. Kremliaus bonzoms ir jų satrapams Lietuvoje nusibodo vien skaityti KGB ataskaitas apie pūvantį Vakarų kapitalizmą bei apie pinigų galios teikiamus malonumus, kai jų nereikia slėpti. Jie jėga pasisavino tai, kas dar turėjo vertę pasaulio rinkose naftos ir dujų telkinius, metalus ir kita, o už gautus pinigus pradėjo pirkti nuosavybę Vakaruose, ypač Europos Sąjungos valstybėse, taip pat ir Lietuvoje. Tuo požiūriu labai charakteringa yra skandalo Lietuvos Snoro banke autoriaus Rusijos piliečio ir Londono gyventojo Vladimiro Antonovo karjera.
|
|
V. Antonovo ir S. Freakley keliai kryžiavosi ir anksčiau
Ketvirtadienį su Snoru siejami Latvijos Telegraf ir Lietuvos rytas kėlė sąmokslo teorijas, esą prieš tėvo ir sūnaus Antonovų valdomus bankus puolimą organizavo užsienio žvalgybos, o Lietuvos valdžia tik marionetė. Kada susikirto didžiausio Snoro akcininko Vladimiro Antonovo ir laikinojo banko administratoriaus Simono Freakley keliai, ir kaip su visa šita istorija susijusi konsultacijų bendrovė Kroll? Vienas pagrindinių minėto sąmokslo įrodymų iš karto po Snoro veiklos sustabdymo žaibiškai atsiradęs britų ekspertas S. Freakley su savo 20 žmonių komanda. Vyriausybė S. Freakley tuoj pat paskyrė laikinuoju Snoro administratoriumi ir nustatė neregėtą 140 tūkst. eurų atlygį. Teisybės dėlei patikslinkime ši suma skiriama ne S. Freakley, o visai jo komandai.
|
|
|