Metas susirūpinti Kregždutės likimu
Noriu kreiptis į visus moksleivius, jų tėvus, tikybos mokytojus, mokyklų vadovus, kunigus, verslininkus (ypač į tuos, kurie turi jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikų, vaikaičių) ir į visus XXI amžiaus laikraščio skaitytojus. Jau daugiau kaip dešimtmetį platinu moksleiviams skirtą savaitraštį Kregždutė, o kol dirbau mokykloje, mokiniai skaitė šį jiems skirtą leidinėlį, netgi kas savaitę jį aptardavome. Mano ugdytiniai taip mylėjo Kregždutę, kad net patys pradėjo joje bendradarbiauti: siųsti savo rašinėlius, piešinius, eilėraštukus ir pan. Šis iš pažiūros kuklus laikraštukas gražiai propaguoja meilę Tėvynei, jos praeičiai, moko pažinti ir branginti mūsų krašto kultūrą, gamtą. O kiek nuostabių, dorovingų ir dvasingų rašinėlių parašo ir redakcijai atsiunčia patys vaikai!.. Pagaliau Kregždutė, spausdindama savo jaunųjų skaitytojų rašinėlius, eilėraštukus, žinutes, galvosūkius, rebusus, šaradas, piešinukus, ugdo moksleivių kūrybines galias, brandina jauno žmogaus asmenybę, o kartu yra didelė pagalbininkė šeimoms ir mokyklai. Keista, kad šito nesupranta tėvai ir mokytojai. Tiesa, kai kurie tikybos mokytojai prisideda prie Kregždutės propagavimo, tiksliau, prie jos platinimo mokyklose. Tačiau nemaža dalis tikybos mokytojų patys neskaito Kregždutės, todėl ir vaikams nepasiūlo paskaityti arba apsiriboja pavieniais numeriais, kuriuos retkarčiais gauna iš parapijos klebono. Mums užtenka ir vieno numerio. Jį su visa klase aptariame, pavartome, šnekėjo anądien viena tikybos mokytoja. Miela mokytoja, o kas parems Kregždutės leidybą? Laikraštis negali išsilaikyti, jei jo tiražas vos keli šimtai ar kad ir pora tūkstančių egzempliorių. Tad paakinkime mokinių tėvus, įrodydami jiems Kregždutės ugdomąjį poveikį jų vaikams. Nuošalyje neturėtų likti ir mokyklos vadovai. Juk jeigu mokykloje dėstoma tikyba, būtina, kad mokyklos bibliotekoje būtų ir moksleiviams skirtas nebrangus laikraštukas Kregždutė.
Aktyvūs Kregždutės propaguotojai yra kai kurie kunigai. Yra kunigų, kurie netgi iš savo kišenės prenumeruoja Kregždutę mokykloms, parapijos vaikams. Gal Kregždutė ir gyvuoja keleto kunigų dėka. Dabar vaikučiai Pirmajai Komunijai, Sutvirtinimo sakramentui ruošiasi visus metus. Ar nevertėtų priminti tėvams, kad jų vaikai bent šiuo laikotarpiu skaitytų vaikams skirtą katalikišką laikraštėlį?
Pagaliau Jūs, geradariai verslininkai, padėkite vieninteliam dorovingam ir dvasingam moksleivių laikraštėliui Kregždutė. Jūsų įdėtos lėšos sugrįš, kai pas Jus ateis dirbti doras, sąžiningas ir dvasingas jaunuolis.
Jau minėjau, kad laikraštis daro didžiulį poveikį jauno žmogaus doriniam ugdymui, propaguoja taurius ir kilnius dalykus. Pagaliau daugelis moksleivių tiesiog pamilo Kregždutę. Kaip jaudinosi vaikai, kai šiemet iškilo pavojus nebeleisti laikraščio. Ir koks džiaugsmas užliejo tas gėrio ir dvasingumo trokštančias širdeles, kai po atostogų Kregždutė vėl pradėjo lankyti savo jaunuosius bičiulius. Pavartykime šių metų rugsėjo mėnesio laikraštį paskaitykime moksleivių rašiniuose išsakytą džiaugsmą bei padėkas Kregždutei.
Nežinau, ką galvoja Spaudos rėmimo fondas, kuris metų metais, matydamas varganą Kregždutės leidybą, nė centu neparėmė vienintelio moksleivius dorovingai auklėjančio savaitraščio. Noriu priminti, kad jau metas rimtai susirūpinti Kregždutės išlikimu. Neduok Dieve, jeigu šių metų gruodžio pabaigoje laikraštis atsisveikintų su mažaisiais skaitytojais!.. Beliktų kaltinimas mums: už ką taip nubaudėme Lietuvos vaikus, atimdami iš jų tą vienintelį katalikišką laikraštėlį Kregždutę?..
Apie tai pagalvok ir Tu, XXI amžiaus skaitytojau!.. Gal ir Tu gali prisidėti, kad dar išliktų Kregždutė? Jeigu ne pinigine parama, tai tapdamas šio laikraštėlio prenumeratoriumi. Gal tavo sūnus, dukra ar vaikaitis dar neskaito jo paakink juos užsiprenumeruoti arba pats užprenumeruok 2008-iesiems metams. Pakalbėk su savo kaimynu, kuris turi mokyklinio amžiaus vaikų. Jeigu mes, XXI amžiaus skaitytojai, surastume bent po vieną prenumeratorių, Kregždutė išliktų ir visais ateinančiais 2008-aisiais metais.
Pranciškus ŽUKAUSKAS
Šilalė
© 2007 XXI amžius
|