Šiaulių vyskupijoje
Radviliškio dekanate
Miestelio šventėje padėkos giesmės
|
Kompozitorius Vilimas Malinauskas
|
|
Kartu su gausiu būriu atlikėjų
giedojo kraštietis
Romualdas Juzukonis (kairėje)
|
BAISOGALA. Birželio 1214 dienomis miestelis šventė savo 470 metų jubiliejų. Tris dienas miestelyje vyko įdomūs šventiniai renginiai: buvo pristatyta monografija Baisogala, vyko koncertai, buvo rodomi filmai apie Baisogalą ir jos žmones. Tačiau gražiausiu šventės akcentu tapo Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio celebruotos iškilmingos šv. Mišios Baisogalos bažnyčioje. Jų muzikinę dalį sudarė naujos giesmės, kurių autorius Baisogalos garbės pilietis, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medalio kavalierius, J. Švedo premijos laureatas, Aukso paukštės nominantas Vilimas Malinauskas.
Jo sukurtos iškilmingos šv. Mišios Dievui ir Tėvynei susideda iš septynių dalių, o pabaigoje, kaip apibendrinimas, skamba kompozitoriaus V. Malinausko padėkos giesmė Ačiū Dievui (žodžiai Antaninos Kukuraitytės-Klimaitienės). Mišiose grojo ir giedojo net 120 atlikėjų: Pakruojo kultūros centro mišrus choras Uolainis (vadovai Larisa Šiaulienė ir Zenonas Ragulskis), Rozalimo kultūros namų moterų choras (vad. Jūratė Skorupskienė), Baisogalos kultūros namų mišrus choras (vad. Vladas Skuja), Baisogalos Švč. Trejybės parapijos bažnyčios choras (vad. Gintaras Gaurilčikas), Baisogalos vaikų muzikos mokyklos choras (vad. Asta Jurevičienė), Pakruojo pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Vytautas Lukošiūnas) ir blokfleitų ansamblis (vad. Vilimas Malinauskas). Be to, smuikavo kompozitoriaus duktė Loreta Malinauskaitė-Visockienė ir Jūratė Stakvilevičienė.
Vargu ar Baisogalos bažnyčia kada matė šitiek atlikėjų ir klausytojų. Šventėje, be kitų garbių svečių, dalyvavo ir garbus svečias iš Lenkijos Baisogalos dvarininko Komaro palikuonis Vladislovas Sobanskis, kuriam buvo suteiktas Baisogalos garbės piliečio vardas, su žmona.
Nenorėčiau sumenkinti kitų žymių baisogaliečių nuopelnų, bet be V. Malinausko Baisogala nebūtų tokia garsi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Plačiai žinomos jo dainos, giesmės, kantata Ji amžinai gyva, videofilmai, Žvangulio atlikėjų muzikos įrašai. Dauguma užsienio koncertų vyko kartu su Panevėžio miesto liaudies šokių ansambliu Pynimėlis, kuriam vadovauja Ričardas Bakanauskas, V. Malinausko mokinys.
Irena Eidrigevičiūtė-Lipatova
© 2009 XXI amžius
|