2009 m. gruodžio 11 d.
Nr. 88
(1780)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai

Namai be vaikų – akli

Bronius VERTELKA

Konferencijai vadovavo
KTU Panevėžio instituto kapelionas
kun. Kęstutis Brilius

Panevėžio meras Povilas Vadopolas
ir vyskupas Jonas Kauneckas

Panevėžio vyskupijos Šeimos
centro direktorė Jūratė Šaumanienė
(kairėje) bendravo su iš Rygos
atvykusiais Dainiu ir Baiba Stikučiais

Panevėžio vyskupijos kancleris
kun. Eugenijus Troickis (dešinėje)
šnekučiavosi su konferencijos dalyviais

Kauno technologijos universiteto Panevėžio institutas ir Panevėžio vyskupijos Šeimos centras lapkričio 28-ąją Savivaldybės salėje surengė konferenciją tema „Gyventi šeimoje. mokslas ar menas“. Sveikinimo žodyje Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas kalbėjo, jog jo kartos tėvams nereikėjo mokslų, kaip puoselėti šeimą, jiems užteko tikėjimo į Dievą. Ganytojo mintis tarsi pratęsė 8 vaikų šeimoje augęs miesto meras Povilas Vadopolas, teigdamas, jog tėvų, paprastų ūkininkų, negirdėjęs keikiantis, nematęs pykčio protrūkių.

Konferencijoje pranešimus skaitė  KTU Panevėžio instituto kapelionas kun. Kęstutis Brilius („Šeimyniškumo mokslas – žinios ir požiūriai, o menas – kūrybiniai ieškojimai“), Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos mokytoja ekspertė Lionė Lapinskienė („Šeimos samprata lietuvių tautosakoje“), Panevėžio vyskupijos kurijos kancleris kun. Eugenijus Troickis („Vertybių puoselėjimas šeimoje. tėvai, visuomenė, Bažnyčia“).

Pranešime „Filosofo žvilgsnis į bendravimą šeimoje“ KTU Panevėžio instituto doc. dr. Jonas Bikulčius akcentavo, kad namai be vaikų atrodytų akli. Jis pasakojo apie prieš šimtmetį nutikusį atvejį, kai vyskupas apsilankė namuose, kuriuose gyveno vieniša moteris. Čia rado sterilią švarą, bet jie buvo nejaukūs. Antruose namuose gyveno moteris su vaiku, trinksėjo durys, bet jie kažko laukė, buvo įsitempę. O trečiuose namuose į akį krito netvarka. buvo nepaklotos lovos, išmėtyti daiktai. Bet čia sruveno kažkokia šiluma, girdėjosi vaikų balsai. Motina buvo nesusišukavusi, ir šituo ji tarsi didžiavosi. Staiga į namus grįžo tėvas. Jis atrodė sutrikęs. Priėjęs prie moters tarė. „Atleisk, kad užtrukau. Buvau paėmęs du duonos kepalus, bet vieną grąžinau ir  nupirkau tau gėlių“.

Po pertraukos pranešimą „Kūno teologija – atsakas į kūno krizę“ perskaitė filosofijos magistras Patrikas Skrudupis, pranešimą „Sutuoktinių meilės išsaugojimo paslaptis  šiandieninėje visuomenėje“  – edukologijos magistrė Jūratė Šaumanienė. Paskui apie savo šeimos laimę liudijo Dainis ir Baiba Stikučiai (Ryga), auginantys penkis sūnus. Svečių teigimu, tarp žmonos ir vyro turi vykti dialogas, vyras turi mylėti savo vaikus ir jų motiną. Jis už savo šeimą atsako prieš Dievą. Moteris sukurta būti motina. Ji gali vairuoti šeimos laivą, bet gali jį ir paskandinti.

Svečiai sakė, kad  į šeimą laimę atneša tikėjimas į Dievą. Sekmadieniais visa šeima keliauja į bažnyčią. Finansininke dirbusi Baiba prieš porą metų atsisakė darbo ir pasišventė vien šeimai. Dabar šeimą išlaiko Dainis, dirbantis banke. Visi jų vaikai buvo planuoti ir laukiami. Šeima tenkinasi nedideliais poreikiais, bet joje vyrauja meilė. Konferenciją apibendrino kun. K. Brilius.

Panevėžys
Autoriaus nuotraukos

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija