|
Teismas E. Kusaitę paleido iš Lukiškių
Antradienį Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė, kad pasikėsinimu surengti teroro aktą Rusijoje kaltinta klaipėdietė Eglė Kusaitė balandžio 21-ąją buvo suimta nepagrįstai, todėl turi būti paleista iš Lukiškių kalėjimo. E. Kusaitės ir jos advokato skundą išnagrinėjęs teisėjas Albinas Bielskis vis dėlto teigė, kad teismui pateikti duomenys rodo, jog E. Kusaitė sistemingai pažeidinėjo Generalinės prokuratūros sprendimu E. Kusaitei paskirtas kardomąsias priemones be prokuroro leidimo nepasišalinti iš gyvenamosios vietos, nebendrauti su Rusijoje suimtais Apti ir Aišat Magmadovais bei su jais susijusiais asmenimis. Tačiau teismas priėjo išvados, kad kardomosios priemonės tikslai gali būti pasiekti ir nelaikant E. Kusaitės suimtos. Teismas nusprendė, jog pati griežčiausia kardomoji priemonė E. Kusaitei negali būti skirta, nes ikiteisminis tyrimas jau baigtas, o byla perduota teismui. Pasak teisėjo, E. Kusaitė turėjo teisę susipažinti su Magmadovų parodymais. Teismas nustatė, kad kaltinamoji tiesiogiai su Rusijoje gyvenančia suimtųjų motina apie parodymus nekalbėjo. Nuspręsdamas paleisti E. Kusaitę į laisvę teismas taip pat atsižvelgė, kad kaltinamoji visada atvykdavo į teismo posėdžius ir netrukdė teismui.
|
|
Protestas dėl E. Kusaitės bylos šališko sudarymo, nagrinėjimo ir procesinių teisių pažeidimo požymių
Daliai Grybauskaitei, Lietuvos Respublikos Prezidentei Irenai Degutienei, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkei Dariui Valiui, Lietuvos Respublikos Generaliniam prokurorui Gediminui Grinai, Lietuvos Respublikos Valstybės saugumo departamento Generaliniam direktoriui
|
|
Viešinami KGB archyvai
Gegužės 11-ąją, trečiadienį, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) pradėjo viešinti KGB archyvus specialioje internetinėje svetainėje. Joje pradėti skelbti originalūs direktyviniai okupacijos laikotarpio KGB padalinių, veikusių Baltijos valstybėse, dokumentai. Tačiau informacijos apie KGB agentus beveik nebus, nes ir toliau taikomi įvairūs apribojimai viešinant okupacinio represinio aparato darbuotojus.
|
|
|