Vilkaviškio vyskupijoje
Alytaus dekanate
Kunigo jubiliejus tėviškės bažnyčioje
|
Šv. Mišių koncelebracija.
Iš kairės: kunigai Vaclovas
Aliulis, Vytautas Brilius,
vysk. Juozas Žemaitis MIC
ir Antanas Diškevičius
|
|
Gieda Lietuvos Mokslų
akademijos choras
|
|
Kun. Vaclovo Aliulio pagerbimas
Santaikos kultūros namuose
|
|
Santaikos Kristaus Karaliaus bažnyčia
|
SANTAIKA. Tampa tradicija sulaukusiems garbingų jubiliejų žmonėms neeilinę sukaktį paminėti ne kartą per metus. Kun. Vaclovas Aliulis MIC savo 90-ies metų amžiaus sukaktį pirmą kartą minėjo kovo viduryje Vilniuje. Birželio 19 d., Švenčiausios Trejybės šventėje, o antrą švenčiant Šv. Antano atlaidus. Šįkart jubiliejus dar kartą buvo paminėtas kunigo gimtojoje Santaikos parapijoje, kuri jubiliatui yra itin miela ir brangi. Iškilmė vyko Kristaus Karaliaus bažnyčioje. 1929 metų vasarą būsimasis kunigas čia atliko Pirmąją išpažintį, o 1930 metais priėmė ir Pirmąją Komuniją. Po Pirmosios Komunijos zakristijonas Jonas Juškauskas pakvietė būti klapčiuku. Pakvietimas buvo su džiaugsmu priimtas. Čia Dievą mylintys kunigai brandino pašaukimą kunigystei, sakė kun. V. Aliulis.
Klebonas kun. Kęstutis Stankevičius pristatė šv. Mišias aukosiančius garbingus svečius dvasininkus: Vyskupą Juozą Žemaitį MIC, kunigą jubiliatą Vaclovą Aliulį MIC, marijonų provincijolą Vytautą Brilių MIC, iš Alytaus atvykusį kun. Antaną Diškevičių, taip pat Lietuvos Mokslų akademijos mišrų chorą (Vadovas Vytautas Verseckas). Nedidelė medinė bažnytėlė, kvepianti vasaros gėlėmis ir žalumynais, buvo pilnutėlė žmonių. Pagerbti garbųjį kunigą atvyko ne tik parapijiečiai, bet ir didelis būrys gausių Aliulių bei Kuncų šeimų atstovų. Sakydamas pamokslą, kun. V. Aliulis itin pabrėžė žegnonės reikšmę. Sąmoningai ir su pagarba darykime kryžiaus ženklą. Rytą persižegnokime ir palaiminkime savo artimuosius kryžiaus ženklu, sakė kunigas.
Pasibaigus šv. Mišioms, vyskupas J. Žemaitis, atsižvelgdamas į jubiliato pageidavimą nesakyti pagiriamųjų žodžių, išvardijo tik jo nuopelnus: vienuolis marijonas nuo 1937 m., kunigas nuo 1944 m., Lietuvos vyskupų konferencijos Liturgijos ir bažnytinės muzikos komisijos sekretorius (1965 1979, pirmininkas (1980 1990), Kauno tarpdiecezinės kunigų seminarijos vicerektorius (1970 1974), iš šių pareigų atleistas sovietų valdžios nurodymu; be to, sovietmečiu moterų vienuolijų teologijos ir katechetikos slaptų kursų vienas vadovų, slaptosios kunigų seminarijos dėstytojas; legalaus pastoracinio teologijos vadovėlio autorius, Romos katalikų Apeigyno, Katalikų kalendorių žinynų rengėjas, Romos mišiolo ir kitų religinių tekstų redaktorius. Kun V. Aliulis aktyviai dalyvavo atgimimo veikloje. Jis Sąjūdžio Seimo tarybos narys (1988 1991), žurnalo Katalikų pasaulis įkūrėjas (1989) ir redaktorius (iki 1991), Lietuvos ateitininkų federacijos dvasios vadas (1989 1992), vienas iš Lietuvos Biblijos draugijos steigėjų, jos prezidentas (1992 1995) Lietuvos marijonų provincijolas (1989 1993), marijonų vienuolijos generalinis vikaras (1993 1999), Romos marijonų vienuolyno (1993 1996), o nuo 1999 m. Vilniaus marijonų vienuolyno vyresnysis, kelių knygų ir daugelio straipsnių autorius. Prisiėmęs daugybę pareigų, visas atlikdavo sąžiningai ir kruopščiai, pastebėjo vyskupas J. Žemaitis. Klebonas kun. K. Stankevičius padėkojo visiems susirinkusiems ir perskaitė savo kūrybos eiliuotą sveikimą. Šventės pabaigoje visiems padėkojo ir jubiliatas.
Lietuvos Mokslų akademijos chorui giedant Marija, Marija, žmonės pamažu skirstėsi iš bažnyčios, bet ėjo ne namo, o į kultūros namus, kur buvo tęsiamos garbingo jubiliato paminėjimo iškilmės. Vėl giedojo Lietuvos Mokslų akademijos choras, sveikino gausūs giminaičiai, dainavo ir šoko Santaikos kultūros namų saviveikliniai.
Teišsipildo kun. V. Briliaus palinkėjimas čia visiems susitikti dar po dešimties metų.
Dr. Aldona Kačerauskienė
Jurgio ŠEDUIKIO nuotrauka
© 2011 XXI amžius
|