Kronika
Tapė Rusijos dailininkai
Bronius VERTELKA
|
Dmitrijus ir Tatjana Šaginai,
kūrę Bistrampolio dvare
|
|
Dmitrijaus Šagino
nutapyti dvaro vaizdai
|
Gegužės viduryje Bistrampolio dvare vyko Sankt-Peterburgo tapytojų pleneras. Šeši Rusijos dailininkai sukūrė apie 30 paveikslų.
Tapytojų grupei Mitki vadovavo Dmitrijus Šaginas grupinių parodų Paryžiuje, Kelne, Antverpene, Lozanoje, Vienoje, San-Diege, Vašingtone, Niujorke, Rio de Žaneire dalyvis. Jo darbų įsigijo Rusijos ir užsienio kolekcininkai, muziejai.
Rusijos menininkus pakvietė Kupiškio klebonas kun. dr. Rimantas Gudelis, dvare puoselėjantis kultūrą ir meną. D. Šaginui tai buvo antroji kūrybinė išvyka į Nemuno kraštą. Prieš porą dešimtmečių jo paveikslai buvo eksponuojami parodoje Klaipėdoje. Su D. Šagino vardu susijęs ir menininkų grupės Mitki pavadinimas. Jo tėvas, dailininkas Vladimiras Šaginas, savo mokinius vadindavo mitiokais, sūnus sutrumpintu vardu Mitki. Tai ne komercinis, bet draugystės pagrindu daugiau nei ketvirtį amžiaus veikiantis kūrybinis kolektyvas.
Išvykstant Sankt-Peterburge medžiai buvo pliki, o Lietuvoje jau visur buvo žalia. Svečius sužavėjo geltonai sužydėjęs rapsų laukas. Dailininkai ne tik tapė, bet ir sugebėjo turiningai leisti laisvalaikį, pakeliauti. Jie aplankė Kryžių kalną netoli Šiaulių, ten daug fotografavo. Susipažįstant su Panevėžiu, neišdildomų įspūdžių menininkams paliko tarptautinių keramikų simpoziumų metu sukauptų dirbinių kolekcija Dailės galerijoje. Jie užsuko į netolimą kaimą pas vieno Bistrampolio dvaro darbuotojo senelį, kuris sugebėjo išvesti dar nematytą tulpių veislę, pabuvojo Ėriškiuose, Eduardo Kubiliaus triušių auginimo ūkyje.
Gegužės 27-ąją buvusioje dvaro vežiminėje vyko parodos Sankt-Peterburgo baltosios naktys Bistrampolyje atidarymas. Be plenere sukurtų paveikslų, bus galima pamatyti ir 47 atsivežtus darbus, nutapytus 15 Sankt-Peterburgo skirtingų kartų menininkų. Rudenį paroda persikels į LietuvosRusijos draugystės namus Sankt Peterburge.
Kučių kaimas,
Panevėžio rajonas
Autoriaus nuotraukos
© 2012 XXI amžius
|