Savaitgalis Kaune paliko neišdildomus įspūdžius
|
Riteriai prie Kauno pilies
|
Praėjusį savaitgalį Kaunas minėjo 606-ąjį gimtadienį. Jis tapo išskirtine švente, nes alsavo viduramžių dvasia. Tris dienas trukusioje miesto gimtadienio šventėje atgijo riteriai, Hanza sąjungos pirkliai, viduramžių žonglieriai ir juokdariai.
Penktadienį šventę atidarė pasaulinio garso saksafonininkas Federico Mondelci drauge su Kauno simfoniniu orkestru. Susirinkusiems miestiečiams gerą nuotaiką dovanojo atlikėja Monika Linkytė bei Donatas Montvydas.
Šeštadienį lepinęs puikus oras Kauno miesto gyventojams ir svečiams leido aktyviai dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose, konkursuose ir parodomosiose programose. Įvairių tautinės muzikos ansamblių dainos užpildė Kauno Senamiesčio erdves. Tinkamos oro sąlygos visiems leido grožėtis danguje plevėsuojančiu rekordinio aitvaro Kauno vėliavos skraidinimu.
Šturmavo pilį
Viduramžių dvasią sustiprino ryškūs to meto akcentai Kauno pilies prieigose įsikūrę viduramžių gyventojai su tradiciniais apdarais ir to meto būstais. Santakos parke bei Kauno pilies lomoje risnojantys žirgai kvietė pasigrožėti žokėjų bei viduramžių riterių meistriškumu. Šeštadienį vyko inscenizuotas Kauno pilies šturmas, kuriame daugiau nei šimtas šventės dalyvių riterių, raitelių, įvairių viduramžių personažų užėmė istorinę pilį. Šventės organizatoriai atkūrė didvyrišką Kauno pilies gynėjų kovą su Kryžiuočių ordinu. Spektaklyje susijungė šviesų, ugnies ir pirotechnikos efektai. Kiek vėliau įvyko pagrindinis šventės koncertas su žvaigždėmis iš Latvijos grupe Auli. Po koncerto dangų nutvieskė įspūdingi šventiniai fejerverkai.
Savaitgalį švęsti miesto gimtadienį atvyko garbūs svečiai iš miestų-partnerių, delegacijos iš Švedijos, Ukrainos, Latvijos, Italijos, Japonijos ambasadorė Kazuko Shiraishi, Ukrainos garbės konsulas Vygandas Blandis.
Kariuomenės vado kalavijas lietuvių riteriui
Kauno pilies lomoje dvi dienas vyko tarptautinės riterių kovos Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti. Septintąjį kartą Lietuvos kariuomenės ir brolijos Viduramžių pasiuntiniai organizuojamame turnyre kovėsi 14 riterių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos ir Baltarusijos. Ankstesniuose turnyruose dalyvavo riteriai iš įvairių Europos šalių, pagrindinį prizą kariuomenės vado kalaviją po du kartus yra laimėję riteriai iš Ukrainos, Latvijos ir Lietuvos. Iš viso finalinėse kovose susigrūmė septyni stipriausi riteriai iš Latvijos ir Lietuvos. Beveik 30 kilogramų sveriančiais šarvais vilkintis klubo Viduramžių pasiuntiniai riteris Artūras Karpavičius atrankinėse kovose šeštadienį ir finale sekmadienį tiksliais kalavijo smūgiais įveikė visus savo priešininkus ir iškovojo pirmąją vietą. Prizą už antrąją vietą senovinį kovos kirvį išsivežė svečias iš Latvijos. Trečiosios vietos laimėtoju tapo Viduramžių pasiuntinių atstovas iš Lietuvos, už pergalę apdovanotas senoviniu koviniu peiliu. Šešerius metus kalaviją valdyti besimokančio kauniečio Artūro teigimu, treniruotės prasideda nuo elementariausių smūgių technikos ir stovėsenos mokymosi, vėliau mokomasi sudėtingesnių smūgių, smūgių judant, po to pereinama prie kovos su priešininku. Į turnyro aptvarą gali eiti tada, kai visą kovos techniką gali pakartoti apsivilkęs šarvus, pasakojo turnyro nugalėtojas A. Karpavičius. Nugalėtoją tikru lietuvišku kalaviju apdovanojo Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.
Alfredo Pliadžio (KAM) nuotrauka
© 2014 XXI amžius
|