Padėti stokojantiems ir vargstantiems
|
Vilkaviškio vyskupijos Caritas
direktoriaus pavaduotoja Aušra
Adomavičiūte pasakoja
apie organizacijos veiklą
|
Lapkričio 7 dieną Alytaus dekanato Rumbonių Švč. Trejybės parapijos namuose vyko susitikimas su Vilkaviškio vyskupijos Caritas direktoriaus pavaduotoja Aušra Adomavičiūte bei Lietuvos Caritas programos Kalinių globa ir reintegracija socialine darbuotoja, edukologijos magistre Dalia Griūnaite.
A. Adomavičiūtė kalbėjo apie Vilkaviškio vyskupijos Caritas misiją įvairiais būdais padėti pagalbos stokojantiems ar kitokius sunkumus išgyvenantiems žmonėms. Buvo pristatyta pagrindinė šios religinės bendrijos veikla bei jos vykdomi projektai ir programos. Vykdant projektus Kalvarijos vaikų dienos centras Žiniukas ir pagalbos centras Rūpintojėlis Marijampolėje nemokamai teikia socialinio pobūdžio ir psichologines paslaugas vaikams ir suaugusiems. Programos Didysis draugas/Didžioji draugė tikslas padėti vaikams, kurie jaučiasi emociškai nesaugiai namuose, mokykloje, gatvėje, kurie yra vieniši ir patiria sunkumų. Šeimų ugdymo programa Linas skirta darbui su rizikos grupės vaikais iš probleminių šeimų. Programa Savanorių mokymai skirta ugdyti Caritas savanorius ir aktyvius parapijų bendruomenių narius, parapijų lyderius, gebančius atnaujinti esamas bei suburti naujas karitiečių grupes.
Dalia Griūnaitė skaitė paskaitą Senatvės priėmimas ir įprasminimas. Susitikimo dalyviai gilinosi į žmogaus gyvenimo laikotarpį, kai senkant fizinėms ir psichinėms galioms žmogus negali pasikliauti vien savimi ir priklausomybė nuo aplinkinių tampa neišvengiama. Paskaitos metu buvo atskleista senatvės priėmimo ir įprasminimo ypatumai. Lektorė klausytojams pasakojo, jog senatvėje daugelis žmonių patiria tokius pačius sunkumus, tačiau dalis žmonių nesugeba prisitaikyti prie gyvenimo pokyčių. Tokie seni žmonės prabėgusį gyvenimą ir nuveiktus darbus vertina blogai, išgyvena tuštumą, neviltį, nežinomybę, skausmą, bejėgiškumą, savo tapatybės ir orumo praradimą. Tada labai svarbu bendraujant vadovautis tokiomis vertybėmis kaip meilė žmogui, tolerancija, nuoširdumas, empatija, kantrumas, pareigos jausmas.
Jei senas žmogus bendrauja lengvai, bet daug ir nenuosekliai, galima padėti ,,nepamesti minties užduodant tikslius, kryptingus klausimus. Stengtis nepertraukinėti ir neskubinti kalbančiojo. Leisti kalbančiajam kartotis, netgi paprašyti pakartoti tai, kas kalbančiajam svarbu.
D. Griūnaitė akcentavo, kad tikintys žmonės lengviau susitaiko, jog gyvenimas eina į pabaigą. Jie tiki, kad po mirties siela amžinai gyvens Dievo artumoje. Svarbiausia yra seną žmogų laikyti asmenybe, turinčia teisę reikšti ir neigiamus jausmus (pyktį, neviltį), pripažinti gerąsias ir blogąsias jo savybes ir pasitikėti juo.
Rumbonys, Alytaus rajonas
© 2010 XXI amžius
|