|
Dakaro lenktynininkai tapo Kun. Mykolo Sopočkos Hospiso geros valios ambasadoriais
|
Sesuo Michaela Rak ir Benediktas Vanagas
|
Pal. Kun. Mykolo Sopočkos Hospiso Vilniuje bendruomenės gretas papildė du geros valios ambasadoriai: 2016 metų Dakaro ralio dalyvių jungtinis ekipažas Benediktas Vanagas (Lietuva) ir Sebastijanas Rozvadovskis (Sebastian Rozwadowski, Lenkija). Jie skleis visuomenei ir visam pasauliui žinią apie hospiso idėją ir misiją. Hospiso pacientų kova už gyvenimą ir pasaulinis Dakaro ralis turi daug bendro: kiekviena diena yra kovos laukas. Mūsų pacientai turi sutelkti visas jėgas ir pasiekti dienos finišą, susidūrus su kliūtimi pasitikėti šalia esančiu žmogumi, žinoti kiekvieno žingsnio tikslą ir jo siekti visomis išgalėmis, nepasiduoti ir turėti vilties oriai baigti šias begalinės ištvermės reikalaujančias lenktynes svarstė Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospiso įkūrėja ir direktorė sesuo Michaela Rak.
|
|
Lietuvos trispalvė Gedimino kalno pilies bokšte
|
Kariai Gedimino pilies bokšte
kelia trispalvę
|
Sausio 1-ąją minima Lietuvos vėliavos diena. Lietuvos
kariai Gedimino kalno pilies bokšte Vilniuje iškilmingai iškėlė
Lietuvos trispalvę. Tradicinė ceremonija skiriama priminti, kad
prieš 97-erius metus, 1919 metų sausio 1 d., Gedimino pilies bokšte
Lietuvos trispalvę kaip laisvos Lietuvos simbolį pirmą kartą iškėlė
Lietuvos savanorių būrys.
Prieš pakeldami naująją 2016 metų trispalvę kariai nuleido praėjusiais metais bokšte plevėsavusią vėliavą. Pagal tradiciją, senoji vėliava kasmet perduodama saugoti vienai iš Lietuvos mokyklų, pasižymėjusių ugdant pilietiškumą, puoselėjant istorinę atmintį. Šįkart Lietuvos trispalvė oficialios ceremonijos metu perduota Akmenės rajono Papilės Simono Daukanto gimnazijai. Iš Akmenės rajono šįmet daugiausia jaunuolių pasirinko savanoriškai atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą Lietuvos kariuomenėje.
|
|
Ieškantys kaltų, suraskite save veidrodyje
Prof. Aurelijus Veryga
Labai natūralu, kad bet koks skaudesnis įvykis, kuriame užgęsta žmogaus gyvybė, išprovokuoja didesnes ar mažesnes viešas diskusijas, vertinimus, siūlymus. O jei tas įvykis pareikalauja ne vieno vaiko gyvybės, tai sukelia savotišką emocijų ir diskusijų audrą. Labai natūralu, kad norisi rasti kaltus ir ką nors daryti. Blogiausia, kad nemaža dalis beieškančių kaltųjų save drąsiai galėtų įrašyti į tą sąrašą. Visi dabar ieško kaltų. Ieškojo po Kražių įvykių. Ieškos ir dabar. Labai gali būti, kad ras. Tik ar suprantame, kad tai bus labai trumpalaikis nusiraminimas, nes kurioje nors kitoje Lietuvos vietoje, po kurio laiko atsitiks vėl kažkas panašaus. Ir taip bus tol, kol žmonės supras, kad kaip ir meningokokinės infekcijos atveju dėl žmogaus mirties kalti būna ne medikai, o mirtinos ligos sukėlėjai.
|
|
Seimo narė D. Mikutienė pasitelkė prokuratūrą, siekdama užčiaupti visuomenininkus
|
Plakatas, skirtas atkreipti
dėmesį į Seimo narės
Dangutės Mikutienės veiklą Seime
|
Atsižvelgdami į informaciją, pasirodžiusią spaudoje apie neva Trakuose surengtą šmeižto išpuolį prieš Seimo narę, Sveikatos reikalų komiteto pirmininkę Dangutę Mikutienę, tos akcijos organizatoriai nesupranta, kodėl Seimo narė įsižeidė. Akcija buvo skirta atkreipti dėmesį į Trakuose išrinktos Seimo narės D. Mikutienės veiklą Seime. Per 2015 metus dėl alkoholio vartojimo įvyko Kražių žudynės, nuolat daugėja kitų, su alkoholio vartojimu susijusių nelaimių. Tačiau šiame kontekste Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė D. Mikutienė susirūpino degalinių verslu, norėdama atšaukti nuo 2016 m. sausio 1 d. turėjusį įsigalioti draudimą prekiauti alkoholiniais gėrimais degalinėse, užuot ieškojusi sprendimų stabdyti geometrine progresija prastėjančią Lietuvos žmonių sveikatą. Dar 2001 metų rugsėjį D. Mikutienė kartu su kitais Seimo nariais pasiūlė leisti prekiauti alkoholiu degalinėse, ir tai buvo priimta. Tai ne pirmas D. Mikutienės, kaip sveikatos reikalų komiteto narės, darbas siekiant liberalizuoti prekybą alkoholiu, didinti nelaimingų šeimų ir aukų skaičių Lietuvoje didinant suvartojamo alkoholio kiekį. 2011 metais Seimo narė viešai mušėsi į krūtinę, kad alkoholio reklamos draudimo įstatymo, turėjusio įsigalioti 2012 m. sausio 1 d., negalima atšaukti, tačiau, atėjus metui balsuoti, balsavo dėl atšaukimo. Piktindamiesi tokiu Sveikatos reikalų pirmininkės elgesiu tiek Seime, tiek viešojoje erdvėje, akcijos organizatoriai nusprendė padaryti skrajutes, panaudodami D. Mikutienės atvaizdą. Panaudodami meninę formą šaržą jas dalino Trakų rajono gyventojams, išsamiai informuodami apie Seimo narės veiklą priimant alkoholio pramonei palankius sprendimus. Galima džiaugtis, kad Trakų ir Lentvario apylinkių rinkėjai susidomėję diskutavo šiuo klausimu su akcijos organizatoriais. Jie yra pasiryžę informuoti ir apie kitų Seimo narių darbelius jų rinkiminėse apygardose tokiomis priemonėmis, kuriomis jie, kaip visuomenininkai, bus pajėgūs, kurios yra paveikios.
|
|
|