2016 m. liepos 1 d.    
Nr. 26
(2194)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai
2014 metai
2015 metai
2016 metai

Žygis pėsčiomis kunigo pėdsakais

Drauge su visais keliauja
vyskupas Arūnas Poniškaitis

TURGELIAI–RUDAMINA–SUDERVĖ–MAIŠIAGALA. Birželio 10–12 dienomis vyko ketvirtasis daugiau apie 50 km ilgio piligriminis žygis pėsčiomis mons. Juzefo Obrembskio (1906 03 19–1932 06 12–2011 06 07) pėdsakais iš Turgelių į Maišiagalą. Šiemet, popiežiui Pranciškui paskelbus Gailestingumo metus, piligrimus lydėjo šūkis „Gailestingumas neturi ribų“. Vienas iš ketvirtosios piligriminės kelionės pagrindinių tikslų – propaguoti krikščioniškąsias vertybes ir idėjas, kuriomis gyvenime vadovavosi Vilniaus krašto patriarchas, šviesaus atminimo kunigas, ilgametis Maišiagalos klebonas mons. Juzefas Obrembskis, atiduoti pagarbą ganytojui ir būti įkvėptiems jo gyvenimo pavyzdžio.

Piligrimų kelias prasidėjo birželio 10-ąją, penktadienį, šv. Mišiomis Turgelių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Joms vadovavo vyskupas Arūnas Poniškaitis, koncelebravo Vilniaus ir Šalčininkų rajonų parapijų dvasininkai. Pamoksle vyskupas pabrėžė, kad visi mes esame kaip viena keliaujanti link Dievo šeima, kvietė kartu atpažinti tą didelį turtą, kuris yra Dievo Gailestingumo kultas. Susirinkusieji meldė Dievo malonės, taikos bei sėkmingos kelionės. Ne vienas piligrimas pasinaudojo galimybe prieš žygį apsivalyti sielą ir atlikti išpažintį.


Pėsčiomis su kryžiumi – abipus Nemuno

Maldininkai išlipa iš kelto „Vilkynė“

Prašant Dievo gailestingumo sau ir visam pasauliui maldininkų grupė, vadovaujama Gintaro Naudžiūno, nuo birželio 5-osios keliauja pėsčiomis su kryžiumi ir Jėzaus gailestingumo paveikslu iš Klaipėdos į Lenkiją, Krokuvą, kur liepos 28-ąją prasidės Pasaulinės jaunimo dienos. Birželio 20-ąją maldininkų grupė, rytą išėjusi iš Babtų, apie pietus pasiekė Vilkiją. Čia veikia keltas per Nemuną „Vilkynė“, kuris maldininkus perkėlė į kairįjį upės krantą. Juos, atvykusius į Pavilkijį, kuris yra Kretkampio parapijoje, aptarnaujamoje Lėkėčių klebono, pasitiko kun. Audrius Kurapka su būreliu lekėtiškių ir grupe vietinių gyventojų. Prie kelto kryžių, Jėzaus Gailestingumo paveikslą ir statulėlę nešti paėmė Lekėčių ir Kretkampio parapijiečiai. Į pagalbą nešti kryžių atėjo ir klebonas Audrius. Visi procesijos dalyviai giedodami patraukė Lekėčių link, maršrutu Pavilkijys–Mikytai–Tirmėnai–Rūdšilio giria–Lekėčiai. Atstumas – apie 8 kilometrai. Pakeliui maldininkai matė gražius vaizdus, tvarkingas sodybas, o ypač gaivino kvepiantis Rūdšilio miško oras. Visi atsigavo sustoję miške ir atsigėrę gaivaus Didžiojo šaltinio vandens. Kai kas apsiprausė veidus ir pasijuto atgavę energiją. Stabtelėjimas ir atokvėpis prie šaltinio visus atgaivino ir maldininkai keliavo toliau. Netrukus atėjo į Lekėčius, o Šv. Kazimiero bažnyčioje kun. A. Kurapka 18 val. aukojo šv. Mišias. Gražiai skambėjo „Jėzaus širdie švenčiausia, dėl mūsų atverta...“ Po šv. Mišių klebonas Audrius visus maldininkus pakvietė į kleboniją vakarieniauti. Pasistiprinę visi pakviesti nakvoti Lekėčių pagrindinės mokyklos sporto salėje. Čia maldininkai galėjo išsimaudyti. Kitos dienos rytą, 7 val., vėl aukotos šv. Mišios bažnyčioje, o po jų maldininkai palydėti į Lukšių parapiją. Bažnyčios varpas maldininkus sutiko ir išlydėjo. Toliau jie keliavo į Lukšius. Šiandien yra jau Lenkijos teritorijoje.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija