Vilniaus arkivyskupijoje
Naujosios Vilnios dekanate
Herbas gyventojus vienijantis ženklas
|
Su Rudaminos herbu iš bažnyčios
pajudėjo gimnazistai
Viktoro Juselio nuotrauka
|
|
Šv. Mišias aukojęs
kun. Andrejus Bogdevičius
|
|
Rudaminos klebonas
kun. Viktoras Bogdevičius
|
RUDAMINA. Gailestingumo sekmadienį Švč. Mergelės Marijos, Gerosios Patarėjos, bažnyčioje kun. Andrejus Bogdevičius iš Vilniaus Šv. Teresės parapijos aukojo iškilmingas šv. Mišias, skirtas gyvenvietės herbo ir vėliavos pašventinimui. Pamoksle kunigas kalbėjo ir apie Rudaminos bažnyčios titulą Švč. Mergelės Marijos, Gerosios Patarėjos. Ar kreipiamės su prašymais į Dievo Motiną patarimo?.. klausė kunigas. Dievo Motina padės pasirinkti tinkamą kelią, kad žmogus neiššvaistytų savo gyvenimo, kad matytų jo prasmę. Ar turime drąsos patarti kitam žmogui, kad jis pasirinktų Dievo kelią, kad suprastų Dievo valią jo atžvilgiu?
Gyvenvietės herbą ir vėliavą pašventino Rudaminos parapijos klebonas kun. Viktoras Bogdevičius. Paskui Rudaminos seniūnas Juzefas Šatkevičius kartu su Vilniaus rajono savivaldybės tarybos nare Miroslava Klim pasveikino kleboną su gimtadieniu. Linkėjimus perdavė Seimo nariai Česlavas Olševskis ir Rita Tamašunienė. Dėkodamas už sveikinimus kun. V. Bogdevičius linkėjo Rudaminos gyventojams, kad herbas, kuris visus suvienijo, taptų ir ženklu, kad esame tokia taikos bendruomenė, kurioje kiekvienas pasirengęs padėti vienas kitam. Šv. Mišias užbaigė Eucharistinė procesija aplink bažnyčią, himnas Tave, Viešpatie, šloviname ir palaiminimas Švenčiausiuoju Sakramentu.
Po pamaldų iš bažnyčios į Rudaminos daugiafunkcį kultūros centrą eitynių priekyje Ferdinando Ručico gimnazijos mokiniai nešė herbą ir vėliavą. Įeinančiuosius į salę pasitiko Rudaminos meno mokyklos pučiamųjų instrumentų ansamblis.
Prieš kolektyvų pasirodymus susirinkusiesiems trumpai pristatyta Rudaminos istorija. Koncertą pradėjo vietos lenkų lopšelio-darželio auklėtiniai. Po jų publiką sužavėjo liaudies šokių ansamblio Zgoda (Santarvė) jaunesnioji grupė. Paskui koncertavęs kolektyvas Jaskółeczka (Kregždutė), be kita ko, atliko ir jautrią dainą Wilno iš Vilniuje gimusio lenkų dainininko Kšyštofo Cvynario (Krzysztof Cwynar) repertuaro.
Parlamentarė R. Tamašunienė linkėjo Rudaminos gyventojams, kad Žemę ir dangų jungiantis medis jų herbe būtų svarbus simbolis Rudaminos gyventojų ateities kartoms. Vilniaus rajono vicemerė Teresa Demeško džiaugėsi, kad Rudamina sparčiai vystosi. Koncertą tęsė moterų vokalinis ansamblis Kolurija, lietuvių folklorinis kolektyvas Gija, Rudaminos meno mokyklos pučiamųjų instrumentų ansamblis ir akordeonų orkestras, folkloro ansamblis Rudomianka (Rudaminietė). Dvigubą šio kolektyvo pasirodymą galima būtų pavadinti viso koncerto ašimi. Skambant dainos Jadą goście, jadą (Atvažiuoja svečiai, atvažiuoja) melodijai, kolektyvas arklių traukiamu vežimu įvažiavo į sceną. Atsinaujinusi kelių kartų Rudomianka atliko naujų dainų ir šokių. Rudaminos gyventoja, buvusi ilgametė Rudomiankos narė Marija Bielenis, perskaitė savo kūrybos eilių, o faktiškai dainą apie Švč. Mergelę Mariją, Gerąją Patarėją, kurią, kaip sakė, matė sapne. Seniūnas J. Šatkevičius sakė esąs patenkintas, kad Rudamina jau turi savo herbą ir vėliavą ir pradėjo rašyti naują savo istorijos puslapį. Rudaminos herbo autorius dailininkas, grafikas, knygų iliustratorius Arvydas Každailis. Herbą 2016 m. birželio 30 d. dekretu patvirtino prezidentė Dalia Grybauskaitė. Anot Rudaminos herbo atsiradimo iniciatoriaus seniūno J. Šatkevičiaus, herbas simbolizuoja kūrybingą, augančią bendruomenę. Obelis herbe simbolizuoja augimą, savotiškai tarpininkauja tarp Žemės ir dangaus. Apatinėje herbo dalyje esančios plytos primena pamatus, ant kurių statomas namas. Rudaminos gyventojai kūrybinga, auganti bendruomenė. Gyvenvietėje yra dvi gimnazijos, du vaikų darželiai, Vilniaus rajono centrinės bibliotekos būstinė, meno mokykla, policijos nuovada, bažnyčia, cerkvė, ambulatorija, kelios parduotuvės ir prekybos paviljonai, daugiau nei 20 metų veikiantis turgus, kuriuo Rudaminos gyventojai labai patenkinti. Nuo 1964 metų Rudaminoje veikia AB Vilniaus paukštynas, jame dirba daug šios gyvenvietės ir aplinkinių kaimų gyventojų. Rudaminos istorija siekia XIV amžių. Kai kurie istorikai mano, kad ji net senesnė už Vilnių. Rudaminoje gyvena 4026 gyventojai. Herbas jiems savotiškas pripažinimas, padėsiantis kurti gyvenvietės tapatybę.
Pagal Vilniaus krašto savaitraštį
Viktoro Juselio nuotraukos
© 2017 XXI amžius
|