Atnaujintas 2002 m. sausio 16 d.
Nr. 4
(1011)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

Pirmasis puslapis
Krikščionybė ir pasaulis
Susitikimai
Darbai
Atmintis
Literatūra
Žvilgsnis
Nuomonės
Lietuva
Pasaulis
Kryžkelės


ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai

Miestas, kuriame persipynė kūrimasis ir griovimas

2001 metų lapkričio 16 -18 dienomis LJKDL nariai J.Žukas ir S.Ingelevičius dalyvavo Berlyne K.Adenauerio fondo organizuotoje konferencijoje "Stabilumas per kooperaciją Baltijos jūros regione". Jie mielai sutiko pasidalyti savo įspūdžiais su "XXI amžiaus" skaitytojais.

Į Berlyną skridome per Kopenhagą, mat tiesioginis reisas iš Vilniaus buvo nepatogus. Anksti rytą išskridome į Kopenhagą ir jau "Lufthansa" lėktuvu po dviejų valandų leidomės Berlyne. Tuo pačiu lėktuvu skrido daug seminaro dalyvių: lietuvių, latvių, danų. Konferencijos organizatoriai visus pasitiko Tegelio oro uoste. Intensyvi konferencijos programa prasidėjo nedelsiant, po pietų, keturių žvaigždučių viešbutyje "President". Pirmiausia konferencijos dalyviai aplankė Šiaurės šalių ambasadų kompleksą - būtent kompleksą, nes šalia viena kitos, ant bendrai įsigyto žemės sklypo savo ambasadas įrengę suomiai, švedai, danai, norvegai ir islandai. Puikus kooperacijos pavyzdys - ir tuoj pat kilo diskusija, kad panašiai reikėjo elgtis ir lietuviams, latviams, estams.

Reichstagas


Žymiosios XX amžiaus Lietuvos moterys

"Tavo minties... skrydis, kaip prožektoriaus šviesa perskrodžia tamsą..."

Apie lietuvybės gaivintojo ir ideologo Vlado Putvinskio-Pūtvio žmoną ir bendražygę Emiliją Putvinskienę

"Prisikėlimo šventės varpams skambant, pakilę ir sustiprėję dvasia, drąsiai ir tvirtai eikime jo nurodytu keliu" - taip iš gero pusšimčio metų tolumos kreipiasi į mus, dabartinius Lietuvos žmones, savo knygoje "Atsiminimai" viena šviesiausių prieškario nepriklausomos Lietuvos moterų, Vlado Putvinskio-Pūtvio žmona ir bendražygė, Sibiro gulagų kankinė Emilija Putvinskienė. Stebina jos įkvepiantis tikėjimas, kad Lietuvai skambės prisikėlimo varpai, kad pakilsime. Tik kada? Ar ne per giliai esame nugrimzdę į raudonmiegio liūną? Ar išgirsime E.Putvinskienę? Ar suvoksime šiandien V.Putvinskio-Pūtvio idėjų reikšmę Tautos istorijai ir jos išlikimui? Ar suprasime, kad jo idėjos šiandieninėje Lietuvoje tampa pačiomis aktualiausiomis?


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija