|
Vilkaviškio vyskupijoje
Alytaus dekanate
Kunigą įrašėme į savo širdis
|
Šv. Angelų Sargų maldos namuose
tądien susirinkusieji galėjo
apžiūrėti Dienos namų savanorių
parengtą saleziečio kun. Prano
Gavėno kūrinių ekspoziciją
|
Alytus. Antrą vasario sekmadienį alytiškiai Šv. Angelų Sargų parapijoje pagerbė prieš 14 metų mirusį miesto Garbės pilietį, saleziečių draugijos narį, ilgametį žurnalo Saleziečių žinios redaktorių kun. Praną Gavėną SDB. Šia proga šv. Mišias koncelebravo Alytaus dekanas ir klebonas garbės kanauninkas Arūnas Užupis bei kun. Petras Dumbliauskas SDB iš Kauno Švč. Mergelės Marijos, Rožinio Karalienės, parapijos. Apie visų gerbiamo kunigo gyvenimą, darbus bei asmeninius susitikimus mintimis dalijosi miesto Tarybos narys Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų partijos atstovas Albinas Minkevičius, Dainavos krašto ateitininkų valdybos pirmininkas gydytojas Almantas Geležius, pedagogai: tikybos mokytoja Albina Minkevičienė, šių eilučių autorė, garbaus dvasininko mokinys ir bendražygis Alfonsas Vitkauskas. Renginio meninę dalį kūrė režisierės Muzikos mokyklos direktorės pavaduotoja Rita Leitanienė ir apskrities literatų klubo Tėkmė vadovė Emilija Krušinienė. Konferenciją vedė viešosios įstaigos Dienos namai direktorė Kristina Bondareva.
|
|
Panevėžio vyskupijoje
Pasvalio dekanate
Prasmingas minėjimas
|
Roneta Rožėnaitė ir Viktorija
Survilaitė prie 8 b
klasės mokinių darbų
|
PASVALYS. Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną Vasario 16-ąją pasvaliečiai rinkosi į Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos bažnyčią. Dauguma buvo pasipuošę trispalve simbolika: vėliavėlėmis, šalikais, kepurėmis, širdelėmis ar gėlytėmis atlapuose, bet visi su tikėjimu ir malda. Pasvalio jaunieji šauliai su vadovu Algiu Kalvėnu kariškai pasitempę išsirikiavo prie savo vėlavos bažnyčioje. Šv. Mišias už Lietuvos valstybę aukojo Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas kun. Albertas Kasperavičius. Jis homilijoje kalbėjo, kad per Šventąjį Raštą Jėzus aiškiai, gyvai kalba mums apie įstatymo vykdymą, apie Dievo žodžio ir Jo mokymo svarbą. Kristaus Evangelija Geroji Naujiena mums, žemės keleiviams. Ji kuria ateitį. Apie vertybėmis pagrįstą laisvę, ateities Lietuvą mąstė net ir tie 20 vyrų, tarp jų ir kraštietis Jonas Vileišis, prieš 96 metus pasirašiusių Vasario 16-osios aktą. Šie kilnūs valstybės vyrai, nepaisydami tautybės, religinių įsitikinimų, vieningai pasisakė už valstybingumą, demokratiją, savarankiškumą, nepriklausomybę, vienybę, laisvą tautos kūrybą, gyvenimą kuriant Lietuvos ateitį. Jie paliko mums testamentą garbingai gyventi ir dirbti vardan savo tėvynės Lietuvos. Klebonas apgailestavo, kad šiandieninėje aplinkoje yra dar daug kliūčių: nesantaika tarp žmonių, skurdas, pažeminimas, smurtas. Tai trukdo siekti vienybės šeimoje, tautoje, valstybėje. Klebonas Albertas ragino siekiant tobulesnės ateities daugiau rūpintis savo šeimų dvasine stiprybe, jose puoselėti krikščioniškas vertybes. Po šv. Mišių rinktasi į miesto aikštę. Čia vyko kiti renginiai. Skambėjo dainos apie tėvynę, laisvę, draugystę. Buvo galima paragauti kareiviškos košės. Pagrindinis šventės akcentas, kai visi susirinkusieji laikė savo rankose Pasvalio Lėvens mokyklos bendruomenės pagamintą Trispalvę, sukurtą 20092011 metais (tuo metu mokyklai vadovavo direktorius Danis Vaišnoras). Jos ilgis apie 75 metrai. Per kūrybiškumą, vieningumą bei nuoširdumą bendruomenė siekė skleisti meilę savo gimtinei Lietuvai. Trispalvė įvairi švenčių proga buvo išskleista šešis kartus.
|
|
Panevėžio vyskupijoje
Anykščių dekanate
Klebono jubiliejus
|
Gėlėmis pagerbtas Lietuvos
mokslų akademijos mišraus choro
vadovas Vytautas Verseckas (kairėje),
centre kun. Sigitas Sudentas
|
ALANTA. Kovo 8 dieną, sekmadienį, Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje buvo paminėtas klebono kun. Sigito Sudento 50 metų jubiliejus. Vidurdienį pamaldos prasidėjo Rožinio malda prie Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos, paveikslo kopijos. Šv. Mišias aukojo jubiliatas, giedojo Lietuvos mokslų akademijos mišrus choras (vadovas Vytautas Verseckas, chormeisterė ir koncertmeisterė Judita Taučaitė, tarybos pirmininkas Vilius Maslauskas). Pasibaigus pamaldoms, klebonas dėkojo savo parapijiečiams, su kuriais per 11 šioje parapijoje darbo metų puikiai sutarė visais klausimais. Parapijiečių gėlės ir gražūs žodžiai liudijo meilę ir pagarbą klebonui. Nuskambėjo nuoširdus Ilgiausių metų palinkėjimas.
|
|
Telšių vyskupijoje
Gargždų dekanate
Šv. Kazimiero šventė
|
Jaunieji maldininkai Vėžaičių
Šv. Kazimiero bažnyčioje
|
VĖŽAIČIAI. Kovo 4 dieną Lietuva šventė savo dangiškojo globėjo šventojo karalaičio Kazimiero šventę. Maldininkai iš Telšių vyskupijos tą dieną rinkosi į diecezinę Vėžaičių Šv. Kazimiero šventovę, kur vyko Šv. Kazimiero atlaidai. Vėžaičių Šv. Kazimiero bažnyčia seniausia Šv. Kazimiero šventovė Vakarų Lietuvoje, pastatyta 1784 metais, minit 300-ąsias šv. Kazimiero mirties metines. Šiemet sukanka 530 metų nuo karalaičio Kazimiero gimimo dangui dienos ir 230 metų nuo Vėžaičių Šv. Kazimiero bažnyčios pastatymo.
|
|
Telšių vyskupijoje
Šilalės dekanate
Prisiminė kelionę į Romą
|
Šilalės dekanato piligrimai su kunigais
bažnyčioje sausio 26-ąją po šv. Mišių
|
ŠILALĖ. Prieš metus, minint Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejų, net 700 piligrimų iš Žemaitijos, iš jų 49 iš Šilalės dekanato, buvo išvykę į devynių dienų piligriminę kelionę aplankyti Romą. Jie dalyvavo aukojamose šv. Mišiose, lankėsi garsiausiose šio miesto šventovėse, o jose pasimeldę sėmėsi dvasinės stiprybės. Šią kelionę organizavo Telšių vyskupija, tuo įprasmindama Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejaus svarbą bei prasmę.
|
|
Telšių vyskupijoje
Šilalės dekanate
Paminėjo Lietuvos globėją
ŠILALĖ. Kovo 4-ąją, minint šv. Kazimiero Lietuvos globėjo dieną, Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje parapijos kunigai dekanas kan. dr. Algis Genutis ir vikaras Mindaugas Alekna aukojo šv. Mišias. Homilijoje kun. M. Alekna plačiai apžvelgė karalaičio, Lietuvos globėjo Kazimiero (14581484), kilusio iš Lietuvos valdovų Gediminaičių giminės, kurios pradžia siekia XIII amžių, gyvenimą. Atsisakęs vedybų, šv. Kazimieras atsidėjo vien maldai. Be to, jis buvo be galo dosnus, todėl daug kuo padėdavo vargšams, vienuolynams ir bažnyčioms. Deja, dar būdamas jaunas, iškeliavo amžinybėn. Dėl begalinio pamaldumo, išlaikyto skaistumo bei pasiaukojimo kitiems popiežius Urbonas VIII paskelbė Kazimierą Lietuvos dangiškuoju globėju, o 1948 m. birželio 11 d. popiežius Pijus XII paskelbė šį šventąjį visos lietuvių jaunuomenės ypatingu, danguje esančiu, Globėju pas Dievą. Anot kun. M. Aleknos, šv. Kazimiero kultas pasklido po visą pasaulį. Vien Lietuvoje yra net 15, o Lenkijoje 50 bažnyčių, tituluotų šv. Kazimiero titulu. Šio šventojo vardas įsiliejo net į pasaulietišką gyvenimą: kasmet miestuose ir miesteliuose švenčiamos Kaziuko mugės, šiam šventajam statomos koplytėlės, drožiamos statulėlės.
|
|
Kaišiadorių vyskupijoje
Molėtų dekanate
Vasario 16-osios įprasminimas Garbės piliečio vardo suteikimas
|
Molėtų rajono savivaldybės
Garbės pilietis Molėtų dekanas
mons. Kęstutis Kazlauskas
|
MOLĖTAI. Šiandien ypatinga diena mūsų valstybės istorijoje. Minime kiekvienam Lietuvos piliečiui brangią datą, vieną pamatinių mūsų tautos švenčių Lietuvos valstybės atkūrimo dieną tokiais žodžiais Molėtų rajono meras Stasys Žvinys pradėjo Vasario 16-ajai skirtą renginį Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje. Po to molėtiškiams išreiškė pagarbą Seimo nariai Petras Čimbaras ir Valentinas Stundys, kuris Nepriklausomybės aktą įvardijo viso labo tik kaip žodį, kurį žmonės pavertė kūnu, ir pasveikino su gražiausia nuostabiausia mūsų Valstybės pradžios diena.
|
|
|