Lietuvos unitams tarnauja naujas kunigas
|
Pakeliui į Lietuvą, Lenkijoje,
šalia Elko Šanove esančioje Graikų
(Rytų) apeigų (unitų) katalikų
koplyčioje. Iš dešinės: t. Joakymas
(Jaroslavas Kovalčukas) OSBM,
t. Grygorijus Stolycia, djakas
(giesmininkas) Bohdanas Pietnočko
ir t. Pavlo (Petro Jachimecas) OSBM
|
|
Vilniuje Švč. Trejybės Graikų apeigų
katalikų (unitų) bažnyčioje prie
Šv. Juozapato ikonos. Iš kairės:
t. Joakymas (Jaroslavas
Kovalčukas) OSBM, t. Pavlo
(Petro Jachimecas) OSBM
|
Birželio 28 dieną į Vilniaus Švč. Trejybės Graikų (Rytų) apeigų katalikų (unitų) bažnyčią talkinti kunigui bazilijonui t. Pavlo Jachimecui iš Ukrainos Švenčiausio Gelbėtojo provincijos protoigumeno t. Pantaleijmono (Mychaylo Salamachos) OSBM siuntimu (2015 m. birželio 26 d. raštas) atvyko t. Joakymas (Jaroslavas Kovalčukas) OSBM.
Lvove Nadijos ir Evheno šeimoje 1975 m. spalio 27 d. gimęs pirmagimis buvo pakrikštytas Jarosalvo vardu. 1984 m. gegužės 15 d. gimė antras sūnus Mykola. Jis vairuotojas, sukūręs šeimą, augina dukrą Mariją Veroniką (jai 4 metai) ir sūnų Evheną Matvejų (1,5 metų).
Jaroslavas Lvovo 92-oje vidurinėje mokykloje baigęs 9 klases, įstojo į technologinį licėjų, įgijo radijo aparatūros montažininko specialybę. 1993 metais buvo pašauktas į armiją. Po pusantrų metų karinės tarnybos, 1995 rugpjūčio 26 d., įstojo į vienuolyną Krechive. Čia atliko kandidatūrą ir noviciatą (2 metus). 1997 m. rugpjūčio 28 d. davė pirmuosius įžadus. Vienerius metus Zoločive studijavo filosofiją, po to 6 metus mokėsi Varšuvoje: dvejus metus studijavo filosofiją ir ketverius teologiją. 2003 m. birželio 22 d. Krechivo vienuolyne davė amžinuosius įžadus. 2004 m. gegužės 30 d. Hošive vyskupo Sofrono Mudryj įšventintas kunigu. Šventėje dalyvavo ir vyskupas Sofronas Dmyterko. T. Joakymas (Jaroslavas Kovalčukas) OSBM kunigo darbą pradėjo Kijeve. Pusantrų metų (20042005) darbavosi Šv. Bazilijaus Didžiojo vienuolyne ir buvo Kijevo miesto ukrainiečių jaunimo sambūrio (spilka) kapelionu, dirbo Trijų švietėjų parapijoje Bovorache (Kijevo sritis).
Iš Kijevo 2005 m. rugpjūčio 31 d. paskirtas į Bučiačio kolegiją metus buvo šios mokslo įstaigos prefektu. Trumpą laiką, vos kelis mėnesius, teko padirbėti Kristinopilyje, iš ten porai metų (20062008) buvo paskirtas į Chersoną. Nuo 2008 m. liepos 4 d. iki 2010 m. liepos 30 d. dirbo su jaunimu Pokotilivkoje (Charkivo sritis). 2010 m. liepos 30 d. t. Joakymas (Jaroslavas Kovalčukas) OSBM buvo paskirtas į Zoločivą. 2015 m. kovo 11 d. pasiųstas į Krymą, deja, iš čia po poros mėnesių, gegužę, buvo deportuotas ir vėl sugrįžo į Zoločivą. Iš ten atsiųstas į Vilnių.
Ukrainietis kunigas, vienuolis bazilijonas t. Joakymas į Lietuvą atvyko turėdamas įvairios veiklos praktikų. Jo magistrinio darbo pagrindu buvo išversta į ukrainiečių kalbą ir 2006 metais išleista monografija apie destrukcines sektas.
Mgsr. t. Joakymas OSBM Lvovo nacionalinio Ivano Franko universiteto Žurnalistikos fakulteto neakivaizdinio skyriaus penkto kurso studentas. Jo tyrinėjimo tema socialiniai tinklai.
20112015 metais jis pagrindinis redaktorius ir administratorius, sukūręs svetainę, skirtą Šv. Bazilijaus Didžiojo ordinui; 20142015 metais pagrindinis Ukrainos Graikų apeigų katalikų bažnyčios (UGKC) vienuolijos svetainės administratorius.
Dabar Vilniaus Švč. Trejybės Graikų (Rytų) apeigų katalikų (unitų) bažnyčioje ir vienuolyne darbuojasi trys vienuoliai bazilijonai: klebonas t. Pavlo (Petro Jachimecas), t. Joakymas (Jaroslavas Kovalčukas) ir diakonas t. Maksymas (Mychailo Pišta).
Dr. Aldona Vasiliauskienė
Autorės asmeninio archyvo nuotraukos
© 2015 XXI amžius
|