Liaudiškasis pamaldumas yra vienas iš krikščioniškosios žinios įkūnijimo būdų
Kun. dr. Sauliaus Stumbros monografijos Katalikiškasis religingumas ir liaudiškojo pamaldumo praktikos. Ugdymo aspektai pristatymas Klaipėdos universitete
|
Kun. dr. Sauliaus Stumbros
monografijos viršelis
|
Gegužės 7 dieną Klaipėdos universitete (KU) vyko kunigo, Sveikatos mokslų fakulteto Slaugos ir Socialinio darbo katedros docento dr. Sauliaus Stumbros monografijos Katalikiškasis religingumas ir liaudiškojo pamaldumo praktikos. Ugdymo aspektai pristatymas. Jam šauniai vadovavo doc. dr. Vaineta Juškienė. Šventėje dalyvavo Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas, KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas, KU mokslo ir meno prorektorė doc. dr. Rita Vaičekauskaitė, Telšių vyskupijos dvasininkai, akademinė ir krikščioniškoji bendruomenė.
Pristatydama monografiją doc. dr. V. Juškienė akcentavo, jog visų recenzentų išvadose pabrėžiamas, monografijos originalumas, konceptualumas analizuojant katalikiškąjį religingumą, liaudiškojo pamaldumo praktikas ugdymo aspektu. Visų recenzentų mintis tarsi apibendrina monografiją pradedantis apaštalinio nuncijaus arkivyskupo Pedro Lopeso Kvintanos (Pedro Lopez Quintana) ganytojiškas žodis. Jame rašoma: Tikiuosi, kad šis darbas padės suprasti, kaip liaudiškasis pamaldumas, skatinantis nuolat puoselėti religinius jausmus, gali tapti svarbia tikėjimo ugdymo, krikščioniškojo švietimo ir evangelizacijos dalimi.
Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas pastebėjo: Kunigas Saulius ėmėsi didelio iššūkio. Tai drąsus žingsnis, prie kunigo pareigų imtis dar kelionės, kai žmogus prisiima atsakomybę, nes mokslo kelionė nori viso žmogaus, jo laiko ir minčių ir neskaičiuoja darbo valandų. Liaudiškasis pamaldumas yra viena iš krikščioniškosios žinios įkūnijimo būdų. Kunigas Saulius rado nišą, kur krikščioniškąjį tikėjimą gali ugdyti liaudiškojo pamaldumo tradicija. Tai labai netikėtas atradimas. Mūsų, kaip krašto, kaip tautinio paveldo, unikalumas tikrai veržiasi į pasaulinio lygio registravimą, kuris gali tapti UNESCO paveldu. Taigi turime gražią simbiozę, tarp mokslo ir tradicijos, tarp ugdymo ir unikalumo. Dėkoju Tau, kun. Sauliau, kad ėmeisi tokios drąsios misijos. Manau, kad atveri naują tyrinėjimų sritį Lietuvoje ir padrąsini kitus mokslininkus.
Monografijos pristatyme giedojo Klaipėdos Marijos, Taiko Karalienės, bažnyčios kantičkinių giesmių giedotojai (vadovas Vidmantas Budreckis).
Gražina Ribokaitė,
Klaipėdos universitetas
© 2018 XXI amžius
|