Comenius projektas Didžiosios Britanijos koledže
Odeta Tumelytė
|
Mokytojų posėdyje
|
|
Marijampolės marijonų gimnazijos
grupė Anglijoje
|
|
Akimirkos iš Ice Breaker užsiėmimų
|
Comenius partnerystės tikslas skatinti įvairiapusį bendradarbiavimą tarp Europos šalių mokyklų. Lapkričio 7-13 dienomis Didžiosios Britanijos karaliaus Edvardo VI koledže, esančiame Totneso mieste, vyko trečiasis Comenius projekte dalyvaujančių šalių (Anglija, Danija, Kipras, Lietuva) susitikimas, kurio tema European Identity (Europietikas identitetas). Susitikimą organizavo Comenius projekto koordinatorė, karaliaus Edvardo VI koledžo muzikos mokytoja Kicoula Ross.
iame susitikime dalyvavome ir mes, Marijonų gimnazijos moksleivių grupė, lydima projekto vadovės ir anglų kalbos mokytojos Daivos Miliauskienės, taip pat projekto veikloje dalyvaujančių mokytojų Editos Avižienienės ir Laimos Grinkienės. Danijos atstovai atvyko i Odenso miesto v. Knuds gimnazijos, o kipriečiai i Nikosijos katalikikosios gimnazijos.
Projekto dalykinė veikla prasidėjo sekmadienį ledų laužymo metodais, padėjusiais apsiprasti su nauja aplinka. Viena i metodo užduočių buvo naujo Europos Sąjungos logotipo kūrimas (toks konkursas yra paskelbtas Europos šalių mastu). Šią, kaip ir kitas užduotis, atlikome grupelėse (po vieną žmogų iš kiekvienos šalies).
Dar viena nelengva užduotis (debatai) mūsų laukė pirmadienį. Debatai tai labai efektyvi priemonė vieajai kalbai lavinti. O temos buvo įvairios: ES pritaria ekonominei plėtrai, ES yra vienintelė galimybė išlaikyti taiką pasaulyje, Ar pritariate ES politiniam jungimuisi? Reikėjo prisiminti visas Europos Sąjungos nares, jų istorijas, struktūrą, veiklos tikslus ir pasiekimus.
Trečiadienį teko vesti kelias lietuvių kalbos pamokas, kuriose stengėmės bent iek tiek supažindinti anglų moksleivius su mūsų gimtąja kalba. Jie domėjosi įvairiais lietuvikais žodžiais ir posakiais, mūsų alies istorija bei kultūra.
Antradienį aplankėme Eden Project tropinį parką po stogu, kur grožėjomės beveik viso pasaulio augmenija. Vėliau keliavome prie jūros į Dartmouth miestelį, kuris mus sužavėjo savo architektūra ir nuostabiais peizažais.
Dienos, kupinos turiningos veiklos ir jaukiai praleistos anglų šeimose, prabėgo labai greitai ir prasmingai mes iš arčiau susipažinome su anglų tautos tradicijomis, kultūra, patobulinome anglų kalbos žinias ir įgūdžius.
© 2008 XXI amžius
|