Klausimai dėl išgverusių ratų, atsakymai dėl tokių pat batų
Lietuvos Laisvės kovotojų sąjunga (LLKS) savo ataskaitiniame susirinkime 2013 m. balandžio 6 d. priėmė rezoliuciją Kas įgaliojo Lietuvos VSD ir Generalinę prokuratūrą įsijungti į karą Čečėnijoje Rusijos pusėje ir dirbtinai formuoti Lietuvos užsienio politiką? ir išsiuntė Prezidentei, Seimo pirmininkui ir Generaliniam prokurorui. Štai ji: Lietuvos Laisvės kovotojų sąjunga (LLKS), kovojusi prieš vokišką ir sovietinę okupacijas, palaikanti visas išsilaisvinančias nuo okupacijų tautas, solidarizuojasi su Čečėnijos laisvės kova, palaiko čečėnų tautos siekius, priešinasi bet kokiam trukdymui minimoje kovoje.
|
Dėl Vilniaus miesto savivaldybės ir mero A. Zuoko veiksmų
Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminklo paramos fondo, Lietuvos Laisvės kovų dalyvių sąjungos Alytaus, Kauno, Marijampolės, Prienų ir Vilkaviškio skyrių rezoliucija
|
Paminklas kun. Broniui
Laurinavičiui Vilniuje,
Kunigo Broniaus Laurinavičiaus
skvere, Žalgirio ir Kalvarijų
gatvių sankryžoje
|
Mes, Lietuvos Laisvės kovų dalyviai, esame pasipiktinę dėl Lietuvos sostinės Vilniaus vadovybės 2012 metų spalį Kunigo Broniaus Laurinavičiaus skvere įrengto viešo tualeto. Kunigas B. Laurinavičius žuvo 1981 m. lapkričio 24 d. Vilniuje, Žalgirio ir Kalvarijų gatvių sankryžoje, kai piktų jėgų buvo pastumtas po sunkvežimio ratais. Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminklo paramos fondo ir Laisvės kovų dalyvių sąjungos (LLKDS) idėja bei tikslas buvo deramai įamžinti kunigo atminimą ten esantį skverą pavadinti kunigo Broniaus Laurinavičiaus vardu ir jame pastatyti didingą ir monumentalų paminklą šiam garsiam dvasininkui bei kitiems nukankintiems ir žuvusiems už Lietuvos Laisvę kunigams ir pasauliečiams atminti. Vilniaus miesto Taryba dar 1997 m. kovo 25 d. sprendimu Nr. 231 Fondo prašymą patenkino. Esantį skverą prie Žalgirio ir Kalvarijų gatvių sankryžos pavadino Kunigo Broniaus Laurinavičiaus vardu. Tik po ilgos ir atkaklios Fondo ir LLKDS kovos buvo gautas leidimas ir patvirtintas projektas paminklo statybai. Šis paminklas pastatytas 2010 metais be jokios valstybės ar savivaldybės paramos. Kilniam tikslui lėšas aukojo asmenys, neabejingi tautos kančioms, jos laisvei, žuvusiųjų atminimui. 2010 m. gruodžio 4 d. šį iškilų ir didingą paminklą pašventino vyskupas Juozas Tunaitis. Paminklas amžinai liudys ateities kartoms lietuvių tautos skaudžiausias kančias ir skriaudas.
|