|
29-oji Ievos Simonaitytės literatūrinė premija
|
Iš kairės: premijos mecenatas,
UAB Mūsų laikas valdybos
pirmininkas Rimantas Cibauskas,
premijos laureatas prof. Rokas
Flickas, I. Simonaitytės bibliotekos
direktorius Juozas Šikšnelis
|
KLAIPĖDA. Sausio 23 dieną Ievos Simonaitytės bibliotekoje 29-oji I. Simonaitytės literatūrinė premija įteikta rašytojui, prof. Rokui Flickui. Premijai buvo pateikti 7 leidiniai: poeto Dainiaus Sobeckio sudaryta Leonardo Andriekaus poezijos rinktinė 100 eilėraščių (Versus aureus), Jūratės Sučylaitės eilėraščių knyga Žodžio laukai (KU leidykla); Arvydo Daškaus eilės ir haiku Piramidė (BMK leidykla) ir dramų rinktinė (KU leidykla); telšiškio poeto Vytauto Stulpino eilėraščių knyga ,,Tolymės (Naujosios Romuvos fondas); kauniškio Laimono Inio legendos ir sakmės Baltas kurėnas (Pasaulio lietuvių centras); Roko Flicko romanas Emma, pastoriaus duktė (Alma litera) paskutinė autoriaus sukurtos trilogijos dalis. |
|
Laisvės įprasminimas
|
Ariogalos gimnazijos istorijos
mokytojas ir ekspedicijos
Misija Sibiras
dalyvis Andrius Bautronis
|
PANEVĖŽYS. Sausio 21 dieną Viešojoje bibliotekoje lankėsi vienas iš projekto Misija Sibiras 2014 dalyvių, Lietuvos šaulių sąjungos Ariogalos kuopos vadas bei Ariogalos gimnazijos istorijos mokytojas Andrius Bautronis. Projektas Misija Sibiras vykdomas nuo 2005 metų. Vienas pagrindinių tikslų įamžinti lietuvių tremties vietose kalėjusių tautiečių atminimą, sutvarkyti lietuvių tremtinių kapus, susitikti ir pabendrauti su Sibire likusiais gyventi tautiečiais, projektą trumpai pristatė 27-erių svečias. Nors ekspedicija pasibaigė, mano misija tęsiasi ir toliau, pristatau projektą mokyklose, bendruomenėse... Ir šiandien kviečiu visus kartu pasinerti į istorijos klodus. Pasakojimą apie tai, ką teko patirti ekspedicijos metu, A. Bautronis iliustravo skaidrėmis, kuriose chronologiškai užfiksuotos žygio akimirkos.
|
|
Parodoje ir filme apie knygos ir Krikšto svarbą
KAUNAS. Gruodžio 17-osios vakarą Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje pristatyta paroda Asmenybė ir knyga. Joje pateikiamos gerai žinomų Lietuvos žmonių menininkų, žurnalistų, sportininkų, pramogų pasaulio atstovų, rašytojų, muzikantų mintys apie knygas, dariusias jiems įtaką. Renginyje dalyvavo vienas iš parodos stenduose minimų žmonių režisierius Audrius Stonys. Skaitydamas knygas žmogus mokosi, tobulėja, plečia savo akiratį, svajoja, išgyvena įvairius jausmus ir potyrius, pirmosios perskaitytos knygos formuoja augančios asmenybės pažiūras, suteikia žinių apie įvairiausius reiškinius. Paroda Asmenybė ir knyga supažindina su knygomis, kurios daro didžiausią įtaką garsioms Lietuvos asmenybėms. Parodoje pristatomos žurnalisto Martyno Starkaus, dizainerės Agnės Kuzmickaitės, keliautojo Rimvydo Širvinsko-Makaliaus, verslininko Iljos Laurs, poetės Renatos Šerelytės, dainininkės Jurgos Šeidukytės, aktoriaus Valentino Masalskio, dailininkės Sigutės Ach, rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės, grupių ,,Liūdni slibinai ir G&D Sindikatas narių, režisieriaus Audriaus Stonio, žurnalisto Ryčio Zemkausko ir plaukikės Rūtos Meilutytės mintys apie knygas, įsimintiniausios citatos, vaikystės knygos, neseniai perskaitytos ir, anot jų, įdomiausios ir vertingiausios knygos. Ekspoziciją pristatė menotyrininkė Rimantė Tamoliūnienė. Tarp minimų knygų bene dažniausiai kartojasi Antuano de Sant-Egziuperi Mažasis princas bei pasakų knygos.
|
|
Laimėjo noras kuo daugiau sužinoti
|
Klausimus pateikia istorikas
ir pedagogas Juozas Brazauskas
|
PANEVĖŽYS. Lietuvos istorijos žinovai ir skaitytojai susirinko Viešojoje bibliotekoje (Kniaudiškių g. 34) į protų mūšį 20 Lietuvos istorijos klausimų. Taip originaliai pagerbtos istoriografinių veikalų Darbai senųjų lietuvių ir žemaičių, Istorija žemaitiška, Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių, Pasakojimas apie veikalus lietuvių tautos senovėje autoriaus Simono Daukanto 150-osios mirties metinės. Į renginį pakvietė nusipelnęs pedagogas, istorikas, Panevėžio miesto Tarybos narys Juozas Brazauskas. Buvo trys komandos: Minties gimnazijos gimnazistų, bibliotekos skaitytojų ir bibliotekos darbuotojų. Labiausiai turbūt jaudinosi ir savo jėgomis abejojo bibliotekos darbuotojų komanda, bet noras pasitikrinti savo žinias nugalėjo. |
|
Bibliotekininkai atskleidė knygos anatomiją
ANYKŠČIAI. Rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos lankytojai, Knygos šventės dalyviai turėjo progą apžiūrėti unikalią parodą, skirtą knygos anatomijai. Be abejo, visi daugiau ar mažiau žino apie žmogaus anatomiją, su šiuo dalyku susipažįstama dar mokyklos suole. Tačiau knygos anatomija neįprastas, negirdėtas ir neregėtas dalykas. Anykštėnai bibliotekininkai visuomenei tai atskleidė informatyviausiomis priemonėmis. Idėjos autorius buvo iš Anykščių krašto kilęs bibliografas, bibliotekininkystės mokslininkas, daugelio mokslinių straipsnių ir knygų autorius, Anykščių rajono savivaldybės įsteigtos Teresės Mikeliūnaitės kultūros premijos laureatas prof. Osvaldas Janonis. Jis ne kartą lankėsi Anykščių bibliotekoje, bendravo su darbuotojais, dalyvavo čia organizuojamuose mokslininko knygų pristatymuose, parodų atidarymuose, kraštotyrininkų sambūriuose, aptarė įvairius bendrus projektus. Vieno tokio susitikimo metu profesorius prasitarė, kad būtų verta parengti parodą apie knygos anatomiją, kad visuomenė išsamiau susipažintų su knygos sandara, leidybos ypatumais, poligrafinėmis, įrišimo medžiagomis bei kitomis subtilybėmis. Anykščių bibliotekos darbuotojams tokia mintis patiko, jie ėmėsi kūrybinių darbų: rašė projektą finansavimui gauti, rinko medžiagą, rengė plakatus, ieškojo rėmėjų. Anykštėnų iniciatyvą parėmė Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, rajono savivaldybė, anykštėno Petro Kalibato įkurta leidykla Petro ofsetas.
|
|
|