Pagerbtas Kauno apskrities archyvo direktorius
Kultūros ministerijos garbės ženklas Nešk savo šviesą ir tikėk įteiktas Kauno apskrities archyvo direktoriui Gintarui Dručkui už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos archyvistikai, kultūros paveldo išsaugojimui bei sklaidai, reikšmingą profesinę ir visuomeninę veiklą. Garbingiausią ministerijos apdovanojimą Gintarui Dručkui įteikė kultūros viceministras Romas Jarockis.
Kauno apskrities archyvui Gintaras Dručkus vadovauja nuo 2001 metų. Per šiuos metus Kauno apskrities archyvas tapo daugeliui žinomu kultūros ir istorijos centru, kuriame virte verda aktyvus mokslinis, kultūrinis ir visuomeninis gyvenimas. Kasmet kauniečiai ir miesto svečiai pakviečiami vis į naujas archyvinių dokumentų parodas ne tik vietines, bet ir tarptautines (Moderniosios savivaldos kūrimasis Kaune 19181920 m., Kauno žydų bendruomenė archyviniuose dokumentuose, 1863 metų sukilimas archyvų dokumentuose, Kaunas istorinių lūžių metais 19401990 m. ir kt.), o kad šios parodos taptų prieinamos ir platesniam lankytojų ratui, jų pagrindu parengtos virtualios parodos, prieinamos archyvo interneto svetainėje.
Gintaro Dručkaus vadovaujamas archyvas aktyviai reaguoja į dinamiškus pokyčius bei atsiliepia į sparčiai kintančius visuomenės poreikiams. 2015 metų pabaigoje Kauno apskrities archyve buvo organizuota apskritojo stalo diskusija Archyvų iššūkiai, galimybės ir vaidmuo stiprinant bendruomeniškumą, kuri yra Kauno apskrities archyvo vykdomo ir Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamo projekto Kauno miesto savivalda, jos raida istorijos šaltiniuose ir bendruomeniškumo ugdymas. Diskusija suteikė naujų impulsų sustiprinti archyvų, kaip atminties institucijų, vaidmenį, užtikrinti visuomenės priėjimą prie reikiamos informacijos, tapti labiau visuomenės lūkesčius atitinkančiomis institucijomis, sustiprinti visuomenės pilietiškumą, bendruomeniškumą, o svarbiausia užtikrinti istorinės atminties išsaugojimą.
Iniciatyvaus direktoriaus G. Dručkaus dėka Kauno apskrities archyvas yra išvystęs aktyvų tarptautinį tarpinstitucinį bendradarbiavimą: nuo 2011 metų bendradarbiauja su Izraelio Yad Vašem Holokausto aukų ir didvyrių atminimo įamžinimo centru, nuo 2015 metų su Family Search International, skaitmeninami su Holokausto istorija bei genealogija susiję archyviniai dokumentai.
G. Dručkus itin aktyviai reiškiasi profesinėje veikloje: inicijavo ir organizavo lituanistinio archyvinio paveldo paieškas vykdant projektus Lietuvos ir Baltarusijos archyvarų gebėjimų stiprinimas, identifikuojant ir puoselėjant lituanistinį paveldą Baltarusijos archyvuose, Kauno regiono istorinė ikonografija ir kartografija, saugoma Sankt Peterburgo saugyklose, Lituanistinio dokumentinio paveldo identifikavimas Gruzijos valstybiniuose archyvuose ir kt., yra parengęs ir perskaitęs ne vieną pranešimą tarptautinėse konferencijose, paskelbęs dešimtis straipsnių, publikacijų muziejininkystės, istorijos, archyvistikos klausimais, yra ne vieno leidinio sudarytojas ir bendraautorius. G. Dručkus yra Lietuvos archyvarų asociacijos narys steigėjas, Lietuvos archyvų tarybos narys (nuo 2011 metų).
© 2016 XXI amžius
|