|
Žinia popiežiui Pranciškui: Lietuva tavęs laukia!
|
Praėjusį sekmadienį keliasdešimt
lietuvių ir italų į Šv. Petro aikštę
atsinešė tautines trispalves ir ilgoką
transparantą su žinia itališkai:
Lituania ti aspetta (Lietuva
tavęs laukia!)
|
Romos lietuviai pasiuntė žinią popiežiui Pranciškui: Lietuva tavęs laukia!. Keliasdešimt lietuvių ir italų sekmadienį, sausio 15 dieną, į Šv. Petro aikštę atsinešė tautines trispalves ir ilgoką transparantą su žinia itališkai: Lituania ti aspetta. Popiežius žinią greičiausiai pastebėjo, nes lietuviai sustojo vietoje tiesiog po rūmų langais, iš kurių jis kalbėjo ir meldėsi, sveikino skaitlingai susirinkusius žmones, jų grupes. Aikštėje plevėsavo daug kitų kraštų ir organizacijų vėliavų, kai kurioms etninėms grupėms ir migrantams atstovaujančios organizacijos irgi atėjo su transparantais paminėti sekmadienį švęstą Pasaulinę migrantų ir pabėgėlių dieną. Popiežius ją paminėjo savo kalboje, ragino priimti svetimšalius, nes ir mes esame svetimšaliai, daryti visa, kas įmanoma, kad nepilnamečiai pabėgėliai būtų saugomi, ginami ir integruojami, o Romos etninėms mažumoms palinkėjo ramiai gyventi ten, kur buvo priimti, kad gerbdami vietines tradicijas saugotų savąsias, gimtųjų kraštų tradicijas.
|
|
Taikos ir saugumo perspektyvos
Metinis Popiežiaus susitikimas su Vatikane akredituotais diplomatais
Mindaugas Buika
|
Popiežius Pranciškus sausio 15 dieną
susitiko su Palestinos prezidentu
Machmudu Abasu, kuris buvo atvykęs
atidaryti savo šalies ambasados
prie Šventojo Sosto
|
Vienoje atidžiausiai tarptautinių politinių lyderių nagrinėjamų popiežiaus Pranciškaus kalbų, sakytų Vatikane akredituotam diplomatiniam korpusui, buvo susitelkta į taikos ir saugumo problemas šiandienos pasaulyje, nurodant ir galimus būdus jų sprendimui. Naujų metų pradžiai tradiciniame, sausio 9 dieną Apaštališkuose rūmuose vykusiame susitikime dalyvavo 183 valstybių, su kuriomis Šventasis Sostas palaiko diplomatinius santykius, ambasadoriai, iš kurių 88 reziduoja tiesiogiai Vatikane, o kiti šias pareigas derina su atstovavimu prie Italijos ar kitų šalių vyriausybių. Be kita ko, Vatikanas dar neturi diplomatinių ryšių su komunistų valdoma Kinija ir islamo tvirtove Saudo Arabija. Išsamiame pranešime Šventasis Tėvas, sukritikavęs tiek Vakaruose paplitusį sekuliaristinį fundamentalizmą, tiek ir islamo pasaulyje stiprėjantį religinį fundamantalizmą, sakė, kad religija gali ir turi svariai prisidėti prie taikos ir bendrojo gėrio kūrimo, o terorizmas ir kitos smurtingos šiandienos nelaimės gali būti įveiktos vaisingai ir geranoriškai bendradarbiaujant religiniams ir politiniams lyderiams. Plačiai remdamasis Vatikano II Susirinkimo ir savo pirmtakų mokymu, popiežius Pranciškus kvietė kurti visų tautų solidarumu grindžiamą gailestingumo kultūrą, ypač rūpinantis migrantais ir kitomis ginkluotų konfliktų aukomis.
|
|
Gyventi atsivertimu
Kun. Vytenis Vaškelis
Atsivertimas kardinalus širdies ir mąstymo pasikeitimas veikiant malonei. Neįmanoma įvykdyti Kristaus kvietimą Atsiverskite, nes čia pat Dangaus Karalystė! (Mt 4, 17) vadovaujantis vien savo asmeninėmis pastangomis. Jei žmogus iš tiesų nori paklusti Jėzui, tada jau šis noras keistis yra liudijimas, kad ne jis pats yra šio vidinio dvasinio atsivertimo autorius, bet Tas, kuris nuolat ieško sielų, kurios galėtų priimti Jo perkeičiantį tiesos žodį; kuris atveria antgamtinių neregimųjų dalykų paslapčių uždangas tiems, kurie, priimdami naujojo suvokimo šviesą, sako: Tikrasis pasaulis ne tas, kurį kasdien matome, bet tas, į kurį mus veda Kristus. Tačiau, pasibaigus šiam gyvenimui, nepasiektume kito, jei, gyvendami žemėje, nesektume Jo pavyzdžiu ir ignoruotume Jo dieviško mokymo dėsnius.
|
|
|