„XXI amžiaus“ priedas apie gyvybės apsaugą Nr.1 (182)

2016 m. sausio 22 d.


PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno


 

TS-LKD Taryba patvirtino kovos su žiaurumo epidemija priemonių planą

Šeštadienį Vilniuje vykusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Taryba bendru sutarimu patvirtino priemonių, skirtų kovai su alkoholizmo epidemijos priežastimis bei pasekmėmis, planą, išdėstytą TS-LKD Saugios socialinės aplinkos strategijoje. Joje pabrėžiama, kad nuolat alkoholį vartojantiems asmenims, iki kol jie nepradės gydytis, turi būti sustabdomas piniginių socialinių išmokų mokėjimas, jas pakeičiant socialinės paramos teikimo paslaugomis (maitinimo, rūbų įgijimo ir t.t.). Tokie asmenys turi būti stebimi ir skatinami keistis, siūlomas gydymasis nuo alkoholio priklausomybės, siejant gydymąsi nuo alkoholinės psichozės ar lėtinio alkoholizmo su tolesniu socialinių išmokų mokėjimu. Dokumente kartu pažymima, kad socialines išmokas vaikams reikėtų pakeisti talonų už maistą išdavimu.

Strategijoje pabrėžiamas vietos bendruomenės vaidmuo: „Vietos seniūnai kartu su vietos bendruomenės lyderiais bei policijos atstovais turėtų įgauti žymiai didesnes teises ir atsakomybę padėti alkoholizmo psichoze ar lėtiniu alkoholizmu sergantiesiems: rūpintis jų priverstiniu gydymu, reguliaria jų elgsenos stebėsena, medicinine patikra, stebėti jų šeimos ir vaikų būklę. Ši pagalba galėtų būti teikiama pasitelkiant ir specialius socialinius darbuotojus, skirtus ne rizikos šeimoms, o visai bendruomenei. Tokie socialiniai darbuotojai galėtų pirmiausia padėti identifikuoti rizikos faktorius tarp bendruomenės narių“.

Be to, dokumentu siūloma didinti socialinių darbuotojų atlyginimus: „Kadangi darbas su rizikos šeimomis, kurių tarpe yra nuo alkoholio priklausomų asmenų, labai pavojingas, turi būti didinami socialinių darbuotojų atlyginimai ir jie skatinami už gerai atliekamą darbą, taikomus naujus metodus, kurie padeda šeimoms“. Strategijoje pažymima, kad alkoholio prieinamumą mažinti reikėtų leidžiant stipriais alkoholiniais gėrimais prekiauti tik specializuotose parduotuvėse, uždraudžiant prekiauti degalinėse ir trumpinant prekybos alkoholiu leistinumo laiką.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija