Lietuvai numatoma 65 mln. eurų baudą už migrantų nepriėmimą
Europos parlamente buvo pritarta Europos komisijos planui paskirstyti tarp ES valstybių narių 160 tūkstančių migrantų, iš kurių 1105 tektų Lietuvai. Tarp balsavusių už šią rezoliuciją buvo ir penki Lietuvoje išrinkti parlamentarai socialdemokratai Zigmantas Balčytis ir Vilija Blinkevičiūtė, liberalai Petras Auštrevičius ir Antanas Guoga, konservatorius Algirdas Saudargas. Dar trys Lietuvos atstovai (Viktoras Uspaskichas, Gabrielius Landsbergis ir Bronius Ropė) balsavime nedalyvavo. Prieš rezoliucija balsavo tik trys parlamentarai iš Lietuvos Valentinas Mazuronis, Rolandas Paksas ir Valdemaras Tomaševskis. Vienas iš jų, Valentinas Mazuronis, pakomentavo, ką šis sprendimas reikš Lietuvai.
Pasiūlymas buvo daugiau nei nepriimtinas jis labai labai žalingas. Tiesą sakant toks blogas, kad dar kartą supurtys visą Bendriją lygiai taip pat, kaip supurtė sprendimai laikinai vėl įvesti sienų apsaugą ir Vokietijos pagrasinimas taikyti finansines sankcijas toms šalims, kurios nenorės priimti per prievartą primetamų pabėgėlių skaičių, teigia V. Mazuronis.
Pagal Europos parlamento patvirtintą planą, jeigu išskirtinėmis aplinkybėmis valstybė narė praneša, kad laikinai vienerių metų laikotarpiu negali visiškai ar iš dalies dalyvauti perkėlimo veikloje, ji į ES biudžetą turėtų sumokėti 0,002 proc. BVP dydžio finansinį įnašą. Be to valstybės privalės reguliariai, bet ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius nurodyti, kiek asmenų gali būti greitai perkelti į jos teritoriją.
Taigi, EP nariai mielaširdingai sutiko, kad valstybės kas tris mėnesius turės priimti vis daugiau pabėgėlių arba kitaip turės mokėti milžiniškus pinigus, komentuoja V. Mazuronis. 0,002 proc. BVP skamba labai nedaug, tiesa? Tačiau Lietuvai tai sudarytų daugiau beveik 65 mln. eurų! (220 mln. litų). Tokia suma parklupdytų mūsų šalį... Tai dabar teks sutikti su bet kuo, nes kitaip bankrutuosime? Parlamentaras priimtąjį sprendimą vadina absurdišku. Šis sprendimas turės labai didelių rimtų pasekmių jeigu bus toliau vystomas per Europos Komisiją, teigia jis.
© 2015 XXI amžius
|