|
Rusija nepaliks neprofesionaliai ištirtos Medininkų bylos politikos užribyje
Gintaras Visockas
Medininkų bylos tyrimo keistenybės ne vien Lietuvos vidaus reikalas. Turiu pagrindo manyti, jog šią temą gali pradėti eskaluoti įtakinga Rusijos žiniasklaida. Jei taip atsitiktų, sukeltas triukšmas Lietuvai būtų itin nemalonus. Medininkų bylos tyrimo ypatumų narpliojimas rusiškoje žiniasklaidoje taptų skandalingas būtent dėl teisminių niuansų. Juk byloje įrodymų, kas konkrečiai nužudė mūsų pareigūnus, nėra. Juolab nėra nei tiesioginių, nei šalutinių įrodymų, jog šį nusikaltimą padarė kalėjimu iki gyvos galvos baudžiamas Konstantinas Michailovas-Nikulinas.
|
|
Nepavykęs pasikėsinimas
Terorizmas vienas svarbesnių Sovietų Sąjungos ginklų per visą jos egzistavimo istoriją. Yra žmogus yra problema, nėra žmogaus nėra problemos, sakė Stalinas. Sovietų Sąjungos vadovas terorizmo vėzdu švaistėsi beatodairiškai (ir šalies viduje, ir užsienyje), tačiau pats to vėzdo išvengė. Ne taip paprasta buvo prie Stalino prieiti žinome, kokios jėgos jį saugojo.
|
|
Nusibodo gyventi niekšų valdomoje šalyje
Gintaras Visockas
Užsienio spaudoje gausu pasakojimų apie Rusijos teisme nagrinėjamą Aleksandro Potejevo bylą. Aleksandras Potejevas praėjusiais metais į Vakarus pabėgęs aukšto rango žvalgybininkas. Kai kurie Rusijos slaptųjų tarnybų ekspertai įsitikinę, jog 2010-ųjų vasarą A. Potejevas amerikiečiams išdavė tikrai daugiau nei dešimt rusų žvalgų nelegalų. Demaskuota dešimties asmenų grupė, kuriai priklausė ir garsioji Ana Čapman, tėra ledkalnio viršūnė. Manoma, kad A. Potejevas Amerikai perdavė maždaug aštuoniasdešimt žvalgų nelegalų pavardžių. O dar tiksliau kalbant, į Vakarus pabėgęs A. Potejevas bus informavęs Amerikos CŽV apie visą nelegalų žvalgybininkų tinklą, sukurtą per pastaruosius dešimt metų. Pasak kai kurių rusų žurnalistų, šio tinklo veiklai Kremlius jau dabar yra išleidęs per 600 milijonų JAV dolerių. O tai reiškia, kad ši suma paleista vėjais, nes būtina kurti naują žvalgybininkų tinklą.
|
|
Peru slaptųjų tarnybų nusikaltimai
Gintaras Visockas
1999 m. liepos 1 dieną New York Times paskelbė JAV senato rezoliuciją (dalį) US support for the Peruvian National Intelligence Service, priimtą palaikant tarptautinę kovą su narkotikais. Labai neatsargu mums remti tokią korumpuotą ir represyvinę organizaciją, kaip Peru žvalgybos tarnyba, laikraščiui pareiškė buvęs valstybės sekretoriaus padėjėjas Eliotas Abramsas. Kongresas turi nedelsiant panaikinti šį sprendimą. Negalima kovoti su narkotikų platintojais, palaikant korumpuotą ir represyvinę organizaciją, kuri sunaikino Peru demokratijos pamatus.
|
|
|