Atsistatydino Didysis Maltos Ordino magistras
Didžiojo Magistro atsistatydinimu baigėsi pastarosiomis savaitėmis iškilę nesusipratimai Maltos Ordino valdžios viršūnėse. Vatikano spaudos tarnyba pranešė, kad sausio 24 dieną popiežius Pranciškus audiencijoje priėmė Didįjį Maltos Ordino Magistrą Endriu Festingą (Andrew Festing) ir kad jis atsistatydino iš Ordino vadovo pareigų. Sausio 25-ąją pranešta, kad Popiežius atsistatydinimą priėmė, padėkojo E. Festingui už lojalumą ir klusnumą Petro Įpėdiniui ir už norą nuolankiai tarnauti Ordino ir Bažnyčios gerovei. Oficialus Vatikano spaudos tarnybos komunikatas informuoja, kad vadovavimą Ordinui laikinai perima Didysis Komandoras, kol bus paskirtas Popiežiaus delegatas.
Nesusipratimai Maltos Ordino valdžios viršūnėse prasidėjo pernai, kai iš pareigų buvo pašalintas Didysis Maltos Ordino kancleris Albrechtas fon Biozelageris (Albrecht von Böselager), kitų vadovybės narių apkaltintas Ordino įtraukimu į su jo krikščioniška misija nesuderinamus tarptautinius humanitarinius projektus Azijoje, kai buvo dalijami prezervatyvai. Pašalintajam Ordino vadovybės nariui nesutinkant su sprendimu, buvo sudaryta Šventojo Sosto komisija, kuri turėjo viską ištirti ir informuoti Popiežių. Reaguodamas į tai, Didysis Magistras pareiškė, kad komisijos siuntimas pažeidžia Maltos Ordino savarankiškumą.
Kelias savaites trukusių nesusipratimų atomazga yra Didžiojo Magistro atsistatydinimas. Maltos Ordinas politinėje plotmėje iš tiesų yra savarankiškas tarptautinės bendruomenės subjektas kvazivalstybė, turinti suverenias teises tarptautinėje plotmėje, tačiau neturinti suverenios teritorijos. Tad šia prasme Ordinas yra nepriklausomas nuo Šventojo Sosto ir nuo bet kurios kitos valstybės. Tačiau religijos plotmėje Maltos Ordinas prilygsta kitiems religiniams ordinams ir vienuolijoms. Tad yra visiškai pavaldus Popiežiui.
Pagal Vatikano radiją
© 2017 XXI amžius
|