|
Rusijos slaptųjų tarnybų pučiama migla
Gintaras Visockas
Seimo narys Kęstutis Masiulis išplatino viešą pareiškimą, kuriame reiškiamas nuoširdus susirūpinimas dėl Lietuvos, kaip atominę energetiką puoselėjančios valstybės, ateities. Parlamentaras už tai, kad Lietuva kuo greičiau ir pigiau pasistatytų naująją atominę jėgainę, todėl nenuostabu, kad nori išsiaiškinti, kas remia VšĮ Žaliosios politikos institutą ir jo vadovą Liną Balsį. Juk ši įstaiga greičiau AE statybos oponentė nei rėmėja. Buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovas spaudai L. Balsys bando organizuoti referendumą, kurio metu Lietuvos piliečiai turės galimybę pareikšti nuomonę, ar jie pritaria Vyriausybės sprendimui statyti naują atominę jėgainę.
|
|
Prancūzijos prezidentas dar neišrinktas
|
Socialistų lyderis Francois
Hollandeas laimėjo
pirmąjį rinkimų ratą
|
Sekmadienį vykusiuose Prancūzijos prezidento rinkimuose socialistų lyderis Francois Hollandeas surinko tik nežymiai daugiau balsų už savo varžovą dabartinį prezidentą Nicolas Sarkozy. Gegužės 6 dieną šie du laimėtojai susigrums tarpusavyje antrame rinkimų rate. Rinkėjų aktyvumas buvo labai didelis 80 proc., nors mažesnis nei 2007 metais 84 proc., bet reikšmingai didesnis nei 2002-aisiais 72 proc. Skaičiavimai, rodo, kad F. Hollandeas gavo 28,56 proc. balsų, o N. Sarkozy 27,07 proc. Reikšmingą trečią vietą užėmė kraštutinių dešiniųjų atstovė Marine Le Pen, gavusi 18,12 proc. balsų. Tai rodo, kad kraštutiniai dešinieji pasirodė net geriau nei 2002 metais, kai su 17 proc. balsų ankstesnis jų lyderis Jeanas Marie Le Penas pateko į antrą turą. Rezultatai dvigubai geresni nei 2007-aisiais, kai gauta 10 proc. balsų. M. Le Pen prieš rinkimus ragino stiprinti ekonominį patriotizmą ir žadėjo išvesti Prancūziją iš euro zonos, smerkė globalizaciją ir savo šalies islamizaciją, pelnydama ultradešiniųjų šalininkų pasitikėjimą savo išpuoliais prieš mėsos ruošimą pagal musulmoniškus halalo papročius.
|
|
Kai tavo namas liepsnoja
Kas šiandien dedasi Baltarusijoje?! Kur plaukia valstybingumo laivas? Kokių įvykių galima laukti šioje šalyje artimiausiu metu? Kodėl baltarusių elitas daugiausia neigiamai reaguoja į nūnai egzistuojančią Europos Sąjungos paramos Baltarusijos demokratijai sistemą? Šiuos klausimus XXI amžiaus žurnalistas Gintaras Visockas pateikė vienam iš kategoriškiausių, griežčiausių Baltarusijos opozicijos lyderių neužregistruotos Baltarusijos laisvės partijos vadovui Sergejui VYSOCKIUI.
|
|
Lenkijos lenkai skundžia Lietuvą Europos Parlamentui
Šią savaitę Europos Parlamento Peticijų komitetas nagrinėjo kelių Lenkijos piliečių peticijas dėl Lietuvos Švietimo įstatymo, kuriuo stiprinama lietuvių kalbos padėtis tautinių mažumų mokyklose. Peticijos teikėjai Lenkijos piliečiai Tomaszas Snarskis ir Jozefas Sloma prašė išnagrinėti, ar įstatymas atitinka nediskriminavimo dėl pilietybės principą. Jie teigia, esą lenkų mažumos padėtis Lietuvoje blogėjo po to, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą (ES). T. Snarskis Peticijų komitete antradienį skundėsi, kad lenkai Lietuvoje negali rašyti savo vardų ir pavardžių originalo kalba, o vietovardžiai turi būti rašomi tik lietuviškai. Pasak T. Snarskio, naujasis Švietimo įstatymas diskriminuoja lenkiškas mokyklas ir taip pažeidžiamos ES vertybės.
|
|
Baltijos šalyse NATO oro policijos misiją perima Lenkijos kariai
Balandžio 24 dieną Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileido du Lenkijos karinių oro pajėgų naikintuvai Mig-29, dalyvausiantys NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Ketvirtą kartą Lenkijos karinės oro pajėgos Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvėje patruliuos su keturiais naikintuvais Mig-29. Oficialiai tai įvyko vakar, balandžio 26 dieną. Iki tol šias funkcijas vykdė Vokietijos karinės oro pajėgos.
|
|
Tragedija ir klastotės
Ruslan Arutiunian
Vasario 25 dieną paskelbtas 21 Seimo nario kreipimasis į Europos Parlamentą dėl prieš dvidešimt metų įvykusios Chodžali (azer. k. Xocalż) miestelio gyventojų tragedijos, kai, pasak kreipimosi, užsienio valstybės ginkluotosios pajėgos įsiveržė į Karabacho Chodžali miestelį Azerbaidžane ir žiauriai išžudė 613 beginklių jo gyventojų, daugiausia moterų, senukų ir vaikų.
|
|
Rusų imperializmo nusikaltimų dosjė
Čerkesų-adygų masinis genocidas su vėlesne klastinga deportacija į Artimuosius Rytus
Istorinė apybraiža
Deni MUCHAMMAD
|
Caro vietininkas Kaukaze bei rusų
armijos vadas generolas Aleksejus
Jermolovas (1776-1861). Čečėnai
jį kaltina pačiais žiauriausiais
pasityčiojimais ir genocidu
|
Adygai, arba čerkesai, keletas tautybių, carinės Rusijos administracijos dirbtinai sukurtų pagal principą Skaldyk ir valdyk! Čerkesai, adygai, šapsugai, abchazai, abazai, kabardinai jie visi kalbėjo giminingomis kalbomis, o susitikdami sveikinosi Adyge? Vadyge (Tu adygas? Taip, adygas). Skaldoma buvo tam, kad nebūtų vieningos didelės nacijos, nes valdžiai lengviau papirkti ir vieną su kita supriešinti skirtingas etnines grupes, atimti iš jų valią, atremti bendrą svetimą grobiką ir pavergėją Rusijos imperiją.
|
|
|