Svetainė
įkurta
2001 m. spalio 3 d.
PRIEŠPASKUTINIS
NUMERIS
|
|
REKLAMA
LAIKRAŠTYJE |
Reklamos kaina
- tik 1,00 Lt + PVM
Pageidaujančius prašome kreiptis
į Redakciją |
|
Teroro akto dešimtmetis
|
Teroro aktas prieš
Pasaulio prekybos centrą
|
Sekmadienį amerikiečiai prisiminė teroro aktą prieš du Pasaulio prekybos centro pastatus bei Pentagono užpuolimą 2001ųjų rugsėjo 11ąją ir beveik 3 000 žmonių, žuvusių teroristams užgrobus keturis keleivinius lėktuvus. Niujorke, išpuolio epicentre, buvo atidarytas nacionalinis memorialas, kurį sudaro du granito baseinai. Prezidentas Barackas Obama ir buvęs prezidentas Georgeas W. Bushas, kuriam prezidentaujant buvo įvykdytos teroristinės atakos, dalyvavo atminimo ceremonijoje toje vietoje, kur prieš 10 metų sugriuvo Pasaulio prekybos centro dangoraižiai. Čia buvo skaitomi žuvusiųjų vardai, visame mieste aidėjo varpai.
|
|
Pasisakau už prisiekusiųjų teismą
|
Improvizuotas ešafotas
Vilniaus Rotušės aikštėje
|
Susidūrimas su lietuviškąja teisėsauga menkas malonumas. Net jeigu turi pakankamai pinigų profesionalaus advokato paslaugoms, vis tiek nėra šimtaprocentinių garantijų, jog tave teisiantis Temidės tarnas bus objektyvus, sąžiningas, principingas. Lietuvoje teisėjams sudaryta galimybė ignoruoti net akivaizdžiausias tave ginančio advokato pastabas. Teisėsaugos veiklą reglamentuojantys įstatymai surėdyti taip, kad, tapęs įtariamuoju arba kaltinamuoju, tampi priklausomas nuo vieno, trijų ar penkių teisėjų malonės arba nemalonės. Baisiausia, jog nenumatytos jokios sąlygos efektyviai gintis tais atvejais, kai mūsų teisėjai nesivadovauja Lietuvos Respublikos įstatymų nuostatomis. Teoriškai įmanoma, tačiau praktiškai ne. Prisiekusiųjų institucijos idėją, kurią pasirinko dauguma pasaulio demokratinių valstybių, Lietuvoje bandoma sužlugdyti klastingai manipuliuojant visuomenės nuomone, ir pateikiant abejotinos vertės, nors ir gražiai skambančius, argumentus. Prisiekusiųjų institucijos priešininkai šiandien šaukia, esą tokia teisinė tvarka įneštų tik dar daugiau tendencingumo, prieštaravimų ir klaidų, esą, Lietuva mažas kraštas. Čia visi vieni kitus pažįsta, yra susiję subtiliausiais giminystės ir bičiulystės ryšiais. Taip, Lietuva ne Amerika, ne Kinija. Tačiau tuos pačius priekaištus dėl tendencingumo labai lengva pritaikyti ir Lietuvos teisėjams. Jie taip pat turi giminių, pažįstamų, draugų.
|
|
Ko iš Lietuvos prašoma lenkų tautinės mažumos vardu
Anatolijus Lapinskas
Lietuvos lenkų tautinės mažumos veikėjai dažnai aiškina, kad lenkų padėtis Lietuvoje pablogėjo po to, kai mūsų šalis įstojo į Europos Sąjungą, t.y. nuo 2004 metų. Nemanyčiau, kad tie metai kažkuo išsiskyrė Lietuvos valstybės santykių su jos lenkų mažuma atžvilgiu. Šie santykiai ėmė krikti gerokai anksčiau, vos atkūrus šalies nepriklausomybę, kai pasipylė Lietuvos lenkų europiniai skundai, pirmieji iš jų buvo adresuoti Danijos ir Švedijos, Helsinkio komitetams dar 1991 metais. Tarp tų skundų buvo ir tokie šedevrai: Lietuvos Vyriausybė siekia iškelti ir išbarstyti po visą šalį tradiciniame lenkų regione gyvenančius lenkus...
|
|
Betvarkė Lietuvos ir jos Rytų kaimynių savitarpio teisinės pagalbos srityje
Šiais metais kaip niekada išryškėjo betvarkė Lietuvos ir jos Rytų kaimynių savitarpio teisinės pagalbos srityje. Kartu išryškėjo ir nuolankaus servilizmo apraiškos teikiant teisinę pagalbą Rusijai ir Baltarusijai
Kastytis STALIORAITIS
Atskleisti neteisėti RF FST veiksmai Lietuvoje Nei Lietuvos įstatymuose, nei Lietuvos ir Rusijos sutartyje dėl teisinės pagalbos nėra numatyti, arba kitaip sakant, yra draudžiami bet kokie Rusijos specialiųjų tarnybų darbuotojų veiksmai Lietuvos teritorijoje kaip ir tiesioginis Lietuvos Respublikos (LR) Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Rusijos Federacijos (RF) Federalinės saugumo tarnybos (FST) bendradarbiavimas (išskyrus koordinaciją apsaugant aukštus asmenis jų vizitų metu ar pan.). Lietuvos ir Rusijos sutarties dėl teisinės pagalbos 8 straipsnyje nustatyta paprasta ir aiški teisinės pagalbos prašymo vykdymo tvarka: teisingumo įstaiga, kuriai adresuotas LR Teisingumo ministerijos arba Generalinės prokuratūros pavedimas (šiuo atveju tai būtų VSD), įvykdo pavedimą suteikti teisinę pagalbą, jei nėra politinių motyvų jos nesuteikti, ir, įvykdžiusi pavedimą, išsiunčia dokumentus pavedimą pateikusiai įstaigai (LR Teisingumo ministerijai arba Generalinei prokuratūrai). Apie jokius FST ir VSD bendrus tyrimus sutartyje nėra ir užuominos, jau nekalbant apie FST dalyvavimą Lietuvos gyventojų tardyme.
|
|
|